Ruszyła mobilna biblioteka cyfrowych książek. Loloki.pl ma pomysł na ożywienie rynku audiobooków dziecięcych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Rynek książek elektronicznych charakteryzuje się znacznym potencjałem rozwoju i dużą dynamiką wzrostu, osiągającą nawet 100% rdr w przypadku audiobooków i 50% rdr w przypadku e-booków. Książki cyfrowe stanowią zatem obiecującą branżę e-commerce.

Zarówno audiobooki jak i e-booki zdobywają coraz większą popularność, nie tylko wśród dorosłych odbiorców, ale również wśród dzieci.

Raport z badania „Zwyczaje Polaków związane z użytkowaniem ebooków i audiobooków” Instytutu badawczego ARC Rynek i Opinia, potwierdza, iż rośnie w Polsce grupa konsumentów chętnie korzystających z nowoczesnych form czytania. Wynika z niego również, że 26% audiobooków jest kupowanych dla dzieci.

Istnieją oczywiście miejsca, gdzie znajdziemy wybór elektronicznych książek, co jednak z najmłodszym czytelnikiem i jego zróżnicowanymi potrzebami? W odpowiedzi na to powstała nowa usługa dedykowana wyłącznie dzieciom, gdzie znajdą one wybór treści dostosowanych do swoich potrzeb. W bibliotece Loloki, dostępnej na zasadzie streamingu przez aplikacje mobilne i stronę internetową, znajdziemy ponad 200 publikacji dla dzieci, nie tylko bajki i opowiadania, ale też książki edukacyjne, wspierające proces nauczania i ułatwiające przyswojenie materiału do klasówek.

Wszystkie te pozycje dostępne są tylko tutaj i nie były publikowane nigdzie indziej. Twórcy Biblioteki planują powiększać elektroniczny księgozbiór o około 10 nowych pozycji miesięcznie. Format książki, oferowany przez Loloki, to połączenie głosu lektora, ilustracji i tekstu. Tutaj słowo, obraz i dźwięk jednocześnie przemawiają do wyobraźni najmłodszych czytelników.

Biblioteka Loloki oferuje nielimitowany dostęp do wszystkich książek na zasadzie streamingu. Już za niecałe 15 zł miesięcznie dziecko może swobodnie korzystać z całych zasobów biblioteki, bez końca przebierając w ulubionych książkach. To mniej, niż płacimy za pojedynczego audiobooka.

Wśród technicznych funkcji aplikacji znajdziemy dwie, szczególnie odpowiadające wymaganiom dziecka. Tryb offline, czyli możliwość pobrania książek wcześniej i odtwarzania ich w dowolnym momencie bez dostępu do Internetu, przyda się podczas podróży i zaradzi nudzie na tylnym siedzeniu samochodu. Tryb playlisty, czyli możliwość odtworzenia wielu książek pod rząd, pomoże w wyciszeniu się przed snem. Zarówno lista książek, jak i czas odtwarzania, może być ustawiony przez użytkownika. 

Loloki to nie tylko wyjątkowe książeczki dla dzieci; to również wsparcie samodzielnego czytania i jednoczesna nauka korzystania z technologii w mądry sposób. Zdajemy sobie sprawę, że nie każde polskie dziecko ma równy dostęp do świata kolorowych bajek i rzetelnej edukacji. Z tego względu chcemy wspierać Domy Dziecka oraz Oddziały Pediatryczne, udostępniając im zasoby biblioteki bezpłatnie – wyjaśnia Kaja Kulinicz współtwórca Biblioteki Loloki.

Fundatorami przedsięwzięcia są Agnieszka i Krzysztof Jagodzińscy, mający wieloletnie doświadczenie na rynku rozwiązań internetowych – stworzyli między innymi serwis Oferia.pl, kupiony przez Allegro, a następnie przejęty przez Leroy Merlin. Są również autorami nowoczesnych rozwiązań w branży  fintech, mobilnej i e-commerce.