Ruszyły zapisy do konkursu „Startuj z Mazowsza”

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ruszyły zapisy do konkursu „Startuj z Mazowsza”

Udostępnij:

W konkursie „Startuj z Mazowsza” organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego można zdobyć nagrody finansowe o łącznej wartości 60 tysięcy złotych, doradztwo biznesowe, warsztaty strategiczne, studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a nawet nagrodę specjalną w postaci tygodniowego wyjazdu akceleracyjnego do Nevady w Stanach Zjednoczonych. Zgłoszenia za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie innowacyjni.mazovia.pl można przesyłać do 31 maja 2019 r.

Udział w konkursie „Startuj z Mazowsza” umożliwia zdobycie dodatkowych środków finansowych na rozwój własnej firmy na jej początkowym etapie tj. do trzech lat od zarejestrowania działalności. Celem organizatorów jest wspieranie innowacyjnych startupów, które mogą pochwalić się wprowadzeniem na rynek nowych rozwiązań technologicznych, nowatorską usługą, czy produktem. Na trójkę laureatów czekają nagrody w wysokości 25, 20 i 15 tysięcy złotych. W pierwszym etapie trwającym do 31 maja, uczestnicy wypełniają formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej. W kolejnym kroku komisja weryfikuje przesłane zgłoszenia i wyłania listę startupów, które przechodzą do drugiego etapu oceny merytorycznej, polegającym na prezentacji pomysłów przed jury konkursu. 18 września 2019 roku, podczas konferencji podsumowującej, poznamy zwycięzców konkursu.

Nagrody finansowe to nie jedyne wyróżnienia, jakie w tej edycji konkursu organizatorzy przygotowali dla innowacyjnych przedsiębiorców. O wyjeździe na tygodniowy program akceleracyjny do Stanów Zjednoczonych marzy zapewne niejeden startupowiec. Nagroda specjalna to okazja, aby te marzenia zrealizować już w listopadzie tego roku. Wyjazd obejmuje bilety lotnicze dla dwóch osób z jednego startupu, pobyt w Reno oraz Las Vegas, a co najważniejsze bogaty program warsztatowo-szkoleniowy i liczne spotkania m.in. z  dyrektorami Nevada Industry Excellence, Gaming Innovaion Lab, zespołem Nevada Small Business Development Center, udział w pitchingu organizowanym przez StartUp NV czy uczestnictwo w demo day w siedzibie Work in Progress. Jeśli jednak nie jesteście fanami dalekich podróży, pamiętajcie, że do wygrania są również inne nagrody, m.in.: studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, roczny bilet na wydarzenia Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, mentoring biznesowy Orange Fab, mentoring SGH dla startupów czy prezentacja przed gronem inwestorów.

Udział w konkursie dla mazowieckich startupów „Startuj z Mazowsza” to okazja do zdobycia doświadczenia i środków, które w początkowym etapie rozwoju działalności są bardzo potrzebne. O tym, że warto zgłaszać swoje firmy i prezentować swoją działalność w takich inicjatywach świadczą też historie zeszłorocznych zwycięzców. Firma BACTrem Sp. Z O.O., której założycielką jest dr hab. Magdalena Popowska, prof. UW, to zdobywca pierwszego miejsca i nagrody w wysokości 20 tys. złotych, którą została uhonorowana za opatentowaną szczepionkę bioremediacyjną oraz produkty i usługi, które umożliwiają prowadzenie prac związanych z oczyszczaniem środowiska ze skażeń substancjami ropopochodnymi i metalami ciężkimi.

– „Startuj z Mazowsza” to pod pewnymi względami wyjątkowy konkurs. Pozytywnie zaskoczyło nas to, że jury konkursu przy ocenie brało pod uwagę, nie tylko osiągnięcia firmy i jej zaplecze, ale również badało, czy przedsiębiorstwu zwycięstwo w konkursie pomoże, a nagroda pozwoli na rozwinięcie działalności. Zarówno organizatorzy jak i członkowie jury interesowali się naszą firmą już po zakończeniu konkursu, starając się na miarę swoich możliwości pomagać nam w rozwoju – podkreśla Andrzej Berezowski, współwłaściciel oraz dyrektor operacyjny firmy BACTrem Sp. Z O.O.

Firma Solace Sp. Z O.O. zdobyła natomiast drugie miejsce i nagrodę w wysokości 15 tys. złotych. Jury doceniło startup za stworzenie całorocznego domu, który generuje więcej energii niż zużywa, a wszystkie jego elementy są złożone i spakowane w jednym kontenerze i dostarczane do nowego właściciela.

Nagroda konkursowa trafiła w nasze ręce w końcowej fazie przygotowania prototypu pierwszego plusenergetycznego domu prefabrykowanego SOLACE. To, między innymi, dzięki wsparciu wielu instytucji i udziałowi w konkursie „Startuj z Mazowsza” wersja ekspozycyjna ekologicznego domu przyszłości stoi dzisiaj przy ulicy Rektorskiej 4 w Warszawiepodsumowuje Bartłomiej Głowacki, założyciel firmy Solace Sp. Z O.O.

„Startuj z Mazowsza” to konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.