Samsung Electronics Poland Manufacturing wybiera SondaSYS

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Samsung Electronics Poland Manufacturing wybiera SondaSYS

Udostępnij:

Centrum produkcyjne Samsung Electronics Poland Manufacturing poszerzyło swój park maszyn do prototypownia o przemysłowej klasy urządzenie do druku 3D z proszków poliamidowych. Producentem pracującej w technologii SLS, czyli selektywnego spiekania laserowego proszków PA12, maszyny jest polska firma SondaSYS.

SondaSYS działa na rynku od 2018 roku i ma w swojej ofercie innowacyjne przemysłowe urządzenie do wytwarzania przyrostowego z poliamidów. Flagowy produkt firmy – maszyna SL02 – jako jedyny z dostępnych na ogólnoświatowym rynku wyposażony jest w opcję zmiany wielkość komory roboczej. A to przekłada się na znaczącą optymalizację kosztów produkcji, pozwala bowiem dostosować wielkość komory do bieżących potrzeb produkcyjnych, a jedno urządzenie jest w stanie zastąpić funkcjonalnie dwie oddzielne maszyny.

Korzyści jakie oferuje urządzenie od SondaSYS dostrzeżono między innymi w centrum produkcyjnym Samsung Electronics Poland Manufacturing we Wronkach, gdzie powstaje najwyższej jakości sprzęt AGD dystrybuowany na rynki całego świata. Pracujący we Wronkach zespół inżynieryjny posiada bardzo duże know-how w obszarze optymalizacji procesów oraz ponoszenia wydajności produkcji i maszyn. Urządzenie SLS od SondaSYS będzie wykorzystywane do usprawnienia procesów prototypownia, a dzięki dwóm wymiennym komorom roboczym, także do wykonywania elementów produkcyjnych w dziale utrzymania ruchu.

– Lata pracy w obszarze druku 3D, zwłaszcza w technologii SLS, sprawiły że poznaliśmy dogłębnie rynek maszyn i określiliśmy, czego na nim brakuje oraz co można ulepszyć. Tak powstała wizja profesjonalnego urządzenia, które usprawnia działanie firm produkcyjnych i przynosi znaczne korzyści w optymalizacji kosztów wytwórczych. Jako jedyne tego typu urządzenie na rynku SL02 posiada wymienną komorę roboczą, która pozwala na opłacalne kosztowo wytwarzanie zarówno mniejszej, jak i większej liczby elementów – tak ilościowo, jak i gabarytowo. Zaawansowana optyka i unikalny system SondaSYS SKYWRITING powodują skrócenie procesu wypiekania oraz poprawiają właściwości funkcjonalne prototypów i części wykonywanych w krótkich seriach produkcyjnych. Otwarte parametry materiałowe dają możliwość pracowania z dowolnymi proszkami, a co za tym idzie, także testowania nowych – mówi Maciej Patrzałek, CEO i prezes SondaSYS.

 

Przemysłowy druk SLS to zaawansowana metoda wytwórcza, wymagająca wiedzy o materiałach, termice i całym procesie pracy opartej o działanie wiązki lasera podczerwieni. Mimo że technologia ta jest znana pod ponad 30 lat, nadal jest niedoceniana i zbyt rzadko wdrażana w procesy tak prototypownia, jak i wytwarzania finalnych części. Druk 3D jest szeroko kojarzony z małymi, desktopowymi drukarkami wytwarzającymi elementy z plastiku. Nasze urządzenie spiekające laserowo polimery to zupełnie inna liga – zarówno w kwestii wykorzystania tworzonych w nim modeli i elementów, posiadających nawet 80-90% wytrzymałości detali tworzonych z użyciem frezowania i form wytryskowych, jak i budżetu potrzebnego na start oraz zakup maszyny dodaje.

Produkcja elementów na naszym urządzeniu SL02 jest bezkonkurencyjna gdy potrzebne są modele o bardzo wysokiej wytrzymałości chemicznej i mechanicznej w liczbie do 500-1000 sztuk (w zależności od gabarytu). Nie chcemy przekonywać klientów, że produkcja wysokoseryjna nie ma sensu. Chcemy im pokazać, że są miejsca i obszary, które nasze urządzenie może “przejąć” generując naprawdę duże oszczędności czasu i pieniędzy.

Wszystkie urządzenia SondaSYS powstają w centrum produkcyjnym w Ogrodzieńcu na Śląsku. Firma korzysta tylko z polskich i europejskich dostawców podzespołów, a także z najbardziej zaawansowanego z dostępnych na rynku galvo optycznego – systemu Cambridge Lighting 2 od amerykańskiego lidera rynku optyki dla przemysłu – firmy Novanta.

Do końca 2021 roku SondaSYS planuje zakończenia prac nad urządzeniem do druku z materiałów wysokotemperaturowych, które największe zastosowanie znajdzie wśród firm produkcyjnych z sektora automotive.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o firmie i jej projektach zajrzyjcie na www.sondasys.com.

 

Artykuł powstał we współpracy z SondaSYS