Samsung zaprezentował pierwszy soundbar z dźwiękiem przestrzennym 11.1.4

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Samsung zaprezentował pierwszy soundbar z dźwiękiem przestrzennym 11.1.4

Udostępnij:

Koreański producent zaprezentował pierwszy na świecie tego typu produkt, który zapewnia niesamowitą przestrzeń dźwięku. Poznajcie soundbar o nazwie HW-Q950A.

Soundbary i wideobary (np. Poly Studio USB) przyjadą się nie tylko w przestrzeni domowej – znakomita jakość dźwięku powinnam tam towarzyszyć również w pracy, kiedy chcemy odtwarzać nagrania multimedialne albo po prostu korzystamy z wideokonferencji. 

Takim gadżetem, który uprzyjemni nam pracę, ma być nowy model soundbara od Samsunga. Sprzęt o numerze HW-Q950A jest następcą bardzo popularnego wariantu HW-Q950T, który pozwalał na emisję dźwięku przestrzennego 9.1.4., ale teraz oferowany zakres emisji audio jest jeszcze szerszy.

Samsung HW-Q950A zaoferuje nam kanały o zakresie 11.1.4 – to niespotykany dotąd zakres, dlatego nie bez powodu koreański producent chwali się, że ich urządzenie jest pionierem w swojej kategorii.

Osiągnięcie przestrzennego dźwięku w pomieszczeniu jest możliwe dzięki zastosowaniu całego zestawu sprzętu od Samsunga – zewnętrznego, bezprzewodowego subwoofera, dwóch głośników oprócz nowoczesnego soundbara, który składa się z czterech frontowych głośników z obsługą Dolby Atmos oraz sześciu bocznych z zakresem 360 stopni.

Warto wiedzieć, że wspomniany soundbar wyróżnia się technologią SpaceFit Sound, która automatycznie kalibruje system dźwiękowy i dopasowuje go do wymiarów danego pomieszczenia, w którym się znajduje (jest to możliwe tylko we współpracy z telewizorem Samsung QLED TV).

Przedsprzedaż soundbara ruszyła na razie w Stanach Zjednoczonych, ale wkrótce będą mogli go kupić także europejski konsumenci. Cena tego modelu to 1799 dolarów.