Santander Bank Polska poszukuje startupów z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Działasz na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu? Twoje produkty lub usługi wpierają realizację celów zrównoważonego rozwoju? Jesteś gotów podjąć wyzwanie i wziąć udział w kolejnej edycji Innovation Day?

28 listopada firmy, fundacje, NGOs i nie tylko, będą miały okazję zaprezentować swoje rozwiązania w siedzibie Santander Bank Polska w Warszawie.

Czym jest Innovation Day?

Innovation Day to cykl spotkań, realizowany w ramach programu startMEup, podczas których innowatorzy prezentują swoje rozwiązania przedstawicielom Santander Bank Polska i tym samym mają szansę na podjęcie współpracy z jednym z największych banków w Polsce i jedną z największych grup finansowych na świecie.

Santander Bank Polska codziennie dba o lojalność i zaufanie swoich klientów, pracowników, społeczności lokalnych i akcjonariuszy. Bank aktywnie działa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i podejmuje współpracę w ramach celów zrównoważonego rozwoju. Wyrazem tego zaangażowania jest poszukiwanie i zaproszenie do udziału w Innovation Day firm, startupów, organizacji i innowatorów, których rozwiązania dotyczą szeroko rozumianej odpowiedzialności społecznej.

– W listopadowej edycji będą miały okazję zaprezentować się startupy, fundacje, NGOs, firmy i innowatorzy społeczni, których produkty lub usługi działają na rynku i oferują gotowe rozwiązania budujące wartość w obszarze szeroko pojmowanej działalności społecznej lub skoncentrowane są na przeciwdziałaniu wykluczeniu osób starszych. Szukamy rozwiązań funkcjonujących na rynku, umożliwiających szybkie rozpoczęcie współpracy i skalowanie działań – powiedział Rafał Kamiński, menedżer projektów innowacyjnych w Santander Bank Polska.

Aby wziąć udział w projekcie, należy zaproponować rozwiązanie odpowiadają na jedno z poniższych wyzwań:

Ścieżka tematyczna pierwsza – przeciwdziałanie wykluczeniu osób starszych w jednym lub kilku obszarach:

  • finansowym – rozwiÄ…zania wspierajÄ…ce osoby starsze w zarzÄ…dzaniu swoimi finansami, dziaÅ‚ania na rzecz bezpieczeÅ„stwa finansowego i odpowiedniej edukacji w tym zakresie,
  • technologicznym – rozwiÄ…zania wprowadzajÄ…ce w Å›wiat nowych technologii oraz korzystania z nich w sposób uÅ‚atwiajÄ…cy codzienne funkcjonowanie, wyrównujÄ…ce szanse na rynku pracy i w codziennych relacjach czy komunikowaniu siÄ™,
  • spoÅ‚ecznym – rozwiÄ…zania przyczyniajÄ…ce siÄ™ do integracji spoÅ‚ecznej osób starszych, angażowania ich w inicjatywy lokalne o charakterze spoÅ‚ecznym,
  • kulturowym – produkty zwiÄ™kszajÄ…ce dostÄ™p do kultury osób starszych i uÅ‚atwiajÄ…ce im poruszanie siÄ™ w zmieniajÄ…cym siÄ™ Å›wiecie.

Ścieżka tematyczna druga – rozwiązania budujące zaangażowanie społeczne w formie działających produktów lub usług opartych na przykład na ekonomii współdzielenia, realnej pomocy w formie odpowiedzialnej produkcji lub świadczeniu usług, edukacji lub narzędziach ułatwiających codzienne funkcjonowanie różnych grup społecznych, wyrównywanie ich szans czy eliminowanie barier. To tylko przykłady. Cechą proponowanych rozwiązań powinno być bardziej efektywne wykorzystanie zasobów na rzecz środowiska lub określonych grup społecznych i dostarczanie im realnej wartości.

Jak można się zgłosić?

Wystarczy zarejestrować się na stronie Bank Możliwości w zakładce Dla startupów i podjąć wyzwanie w ramach programu StartMEup. To platforma skierowana do młodych i początkujących firm, jak również tych doświadczonych i działających już na rynku rozwiązań. Najważniejsza jest pomysłowość, unikalność i wartość rozwiązań dla użytkowników, z potwierdzoną propozycją wartości oraz chęć współdziałania. Nie jest to program akceleracyjny. Naszym celem jest aktywnie współdziałać, tworzyć ekosystemy oparte na partnerstwie i wartości dla grup docelowych w dużej skali, dlatego Bank będzie rozszerzał współpracę i sukcesywnie wychodził z nowymi propozycjami wyzwań.

Poprzednie edycje

To już trzecia edycja Innovation Day organizowana przez Santander Bank Polska (wcześniej Bank Zachodni WBK). Za pierwszym razem startupy miały okazję zaprezentować się przed przedstawicielami funduszu CVC Santander InnoVentures. W ostatniej edycji bank poszukiwał rozwiązań budujących wartość w szeroko rozumianym obszarze podróży, motoryzacji, nieruchomości i ochrony zdrowia. Obecnie trwają rozmowy i kontynuowane są prace projektowe, w celu wypracowania najlepszych rozwiązań, odpowiadających potrzebom grupom docelowym i partnerom.

Podejmijcie wyzwanie, zwiększając tym samym swoje szanse na współpracę z jednym z największych banków w Polsce i rozwijając działalność biznesu odpowiedzialnego społecznie i działającego na rzecz zrównoważonego rozwoju!

Zapraszamy!