SatRev ogłasza misję SOWA-1: zbudowany przez spółkę satelita wielkości 6U zostanie wyniesiony na orbitę

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SatRev ogłasza misję SOWA-1: zbudowany przez spółkę satelita wielkości 6U zostanie wyniesiony na orbitę

Udostępnij:

SatRev ogłasza misję SOWA-1 z nową generacją satelity o rozmiarze 6U. Będzie to pierwszy satelita o rozmiarze 6U zbudowany przez SatRev. Misja jest zaplanowana na maj/czerwiec 2024 roku, a satelita zostanie wyniesiony na pokładzie rakiety Polar Satellite Launch Vehicle (PSLV).

Spółka osiąga kolejne kamienie milowe, przedstawiając postęp w projektowaniu i budowie większych jednostek gotowych na eksplorację kosmosu dzięki m.in. dzięki kompaktowym rozmiarom swoich satelitów oraz przewadze technologicznej uwzględniającej również zaawansowany ładunek obliczeniowy skoncentrowany na przetwarzaniu danych obrazowych. Bazując na ulepszonym wyposażeniu, misja SOWA-1 otwiera nowe możliwości dla badań naukowych, obserwacji Ziemi i nie tylko.

– Jest to pierwszy w historii satelita o rozmiarze 6U zbudowany przez SatRev, a jednocześnie następny, który będzie wyznaczał nową ścieżkę eksploracji kosmosu. Cieszę się, że możemy zaprezentować ten innowacyjny projekt nad którym pracował cały zespół inżynierów, programistów oraz ekspertów. Z niecierpliwością czekam na moment, kiedy nasz nowy satelita zostanie wyniesiony na orbitę w ramach misji SOWA-1. Jak pokazuje nasze doświadczenie, z każdym kolejnym krokiem jesteśmy na ścieżce do coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, które na nowo definiują standardy SpaceTech, a to jest już spory krok naprzód – powiedział Grzegorz Zwoliński, CEO SatRev.

Operacja wyniesienia satelity jest zaplanowana na przełom maja i czerwca br. przy użyciu rakiety PSLV, z zastrzeżeniem, że jest ona uzależniona m.in od spełnienia wszystkich niezbędnych warunków pogodowych, aby zapewnić bezpieczny i udany start.

Czytaj także: