SatRevolution przejmuje easyCALL.pl

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SatRevolution przejmuje easyCALL.pl

Udostępnij:

Działająca w sektorze kosmicznym firma SatRevolution łączy się z notowaną na rynku NewConnect spółką easyCALL.pl SA (ECL). Umowę w sprawie odwróconego przejęcia podpisano w piątek, 6 sierpnia. SatRevolution ogłasza dalsze ambitne plany, w tym dwukrotne powiększenie zespołu i budowę trzech mikrosatelitów ze zdolnościami pozyskiwania zdjęć wysokorozdzielczych.

SatRevolution to jedna z najprężniejszych firm kosmicznych w tej części Europy. Ostatnio jako pierwsza firma z Polski nawiązała strategiczne partnerstwo biznesowe z Virgin Orbit i wysłała na orbitę dwa swoje satelity: STORK-4 oraz STORK-5, zaczynając tym samym proces budowy własnej konstelacji. W tym roku wyniesie na orbitę jeszcze 9 satelitów (łącznie będzie ich 14), a w 2022 planowo kolejne 60.

– Debiut SatRevolution za pomocą mechanizmu odwróconego przejęcia umożliwia spółce szybsze i bardziej elastyczne pozyskanie kapitału i debiut na publicznym rynku. – Przy obecnym niebywale szybkim rozwoju SatRevolution jak również całej branży kosmicznej, to niezbędne działanie – mówi Grzegorz Zwoliński, prezes zarządu SatRevolution S.A.

EasyCALL.pl to teraz SatRevolution

SatRevolution wnosi swój biznes do easyCALL.pl w zamian za emisję nowych akcji, które obejmą obecni akcjonariusze SatRevolution S.A. EasyCALL.pl po przejęciu przyjmie nazwę SatRevolution.
W świetle podpisanej w piątek umowy, przed przejęciem kapitał zakładowy SatRevolution zostanie podwyższony w wyniku emisji akcji serii J, N, P, R i S w liczbie 654 151 o wartości nominalnej 0,1 zł każda. Emisja jest kierowana zarówno do nowych inwestorów, jak i kluczowej kadry zarządzającej spółki. Uruchomiono też program akcji pracowniczych.

Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na rozwój SatRevolution. – W ciągu najbliższych miesięcy planujemy podwojenie zespołu z 50 do 100 osób. Poszukujemy osób na kluczowe stanowiska, w tym programistów, mechaników, elektroników, inżynierów. Wkrótce rozpoczniemy kolejną rundę finansową celem zebrania środków na sfinansowanie całej konstelacji Stork – zdradza prezes Grzegorz Zwoliński.
SatRev2.png

– Planujemy również rozpoczęcie budowy trzech mikrosatelitów ze zdolnościami pozyskiwania zdjęć wysokorozdzielczych. Podpisaliśmy kontrakty o wartości 2 milionów dolarów na najbliższe trzy lata. Ponadto, jesteśmy na etapie negocjacji kolejnych kontraktów na łączną kwotę ponad 20 mln dolarów, w tym finalizujemy kontrakt wysokorozdzielczy na 10 mln dolarów. Obecnie realizujemy także trzy projekty badawczo-rozwojowe na łączną kwotę dofinansowania ok. 12 mln dolarów, z której ok. 30 proc. zostało do tej pory wykorzystane – mówi Grzegorz Zwoliński.

Historia SatRevolution

SatRevolution jest wrocławską spółką założoną w 2016 roku, działającą w branży kosmicznej. Jako jedna z niewielu firm na świecie – raport NASA “State of the Art Small Spacecraft Technology” wymienia SatRevolution jako jedną z 12 spółek na świecie – zajmuje się kompleksowo projektowaniem, produkcją i umieszczaniem na orbitach okołoziemskich nanosatelitów obserwacyjnych, zbierających dane optyczne.

Jako pierwsza w Polsce SatRevolution umieściła swoje satelity: ŚWIATOWID, KRAKsat, AMICal Sat na orbicie okołoziemskiej. Na 2026 rok spółka zaplanowała budowę konstelacji satelitów REC (Real-time Earth-observation Constellation), która docelowo składać się będzie z 1500 satelitów obserwacyjnych.

Partnerem SatRevolution od 2019 roku jest firma Virgin Orbit, która już w czerwcu 2021 roku umieściła na orbicie dwa nanosatelity SatRevolution. Satelity polskiego producenta znajdą się też na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9, której start jest zaplanowany na grudzień 2021.

 

Przeczytaj również: Richard Branson zainwestuje 30 mln dolarów w polski startup SatRevolution