Satus inwestuje w Duckie Deck!

Dodane: 13.11.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

500 tysięcy złotych – na tyle opiewała ostatnia transakcja funduszu z Krakowa. W startup od momentu utworzenia zainwestowano 1,3 miliona złotych. Twórcy Duckie Deck planują wydać pieniądze na rozwój i wdrożenie kolejnych funkcjonalności.

500 tysięcy złotych – na tyle opiewała ostatnia transakcja funduszu z Krakowa. W startup od momentu utworzenia zainwestowano 1,3 miliona złotych. Twórcy Duckie Deck planują wydać pieniądze na rozwój i wdrożenie kolejnych funkcjonalności.

Duckie Deck to międzyplatformowa przestrzeń edukacyjna dla dzieci. Projekt stworzony został pod okiem specjalistów zajmujących się rozwojem dzieci, oraz doradców z różnych części świata. – czytamy w nadesłanej informacji prasowej. Współtwórcą startupu jest Marek Przystaś, którego znacie z serwisu ułatwiającego życie rodzicom, czyli Ciufcia.pl. O komentarz w sprawie inwestycji poprosiliśmy właśnie Marka, który mówi, że:

Duckie Deck wystartował już kilka miesięcy temu. Dawno nie informowałem o progresie. W chwili obecnej nasz główny focus to optymalizacja lejków konwersji. Mocno pracujemy nad zwiększaniem poszczególnych szczebli konwersji. Stosujemy A/B testing, segmentację użytkowników, dywersyfikujemy źródła pozyskiwania użytkowników. Miesięcznie Duckie Deck jest odwiedzany przez niecałe 20k użytkowników z USA. Ta grupa w zupełności wystarcza do przeprowadzania badań i pracy nad ulepszaniem procesu pozyskania użytkownika zarejestrowanego, a później klienta. Udało się nam doprowadzić konwersję na rejestrację do 20% i od dwóch tygodni zajmujemy się optymalizacją dolnej części (czyli subskrypcji). Cyfry na razie nie są duże, ale patrzymy na dynamikę wzrostu – a nie cyfry. To nie jest moment na zarabianie, tylko optymalizację. Druga nogą jesteśmy w aplikacjach iOS. Pierwsza z nich jest już w Appstorze (czas zatwierdzenia przez Apple udało się skrócić do 6 godzin – standardowo jest to 10-14 dni). W chwili obecnej aplikacja testowana jest „na dzieciach” w amerykańskich przedszkolach i domach. Badamy retencję, czasy, ilość rozegrań – do wszystkich kolejnych sprintów produkcyjnych podchodzimy z perspektywy parametrów świadczących o rozwoju naszego produktu i organizacji. Za produktu odpowiada Mateusz Stec (nasz CTO), który razem z najlepszym zespołem świata wykonuje nieziemską robotę. – mówi dla MamStartup.pl Marek Przystaś, CEO Duckie Deck.

Marek inwestycje uznaje jako uzupełnienie baku paliwa. Wraz z zespołem Duckie Deck mocno pracuje nad rozwojem produktu i badaniem kolejnych funkcjonalności. W najbliższym czasie opublikujemy rozmowę z Markiem Przystasiem oraz Michałem Łukaszewskim (Akcelerator Innowacji NOT – lead investor Duckie Deck) na temat etapów inwestycji i szukania finansowania swojego startupu. Myślę, że będzie to bardzo merytoryczna rozmowa, z której wyciągnięcie mnóstwo wniosków.

Wcześniej wsparcia twórcom Duckie Deck w kwocie 800 tys. zł. udzielił Akcelerator Innowacji NOT. Jest to już kolejna inwestycja SATUSa w polski startup. Pod koniec października ogłoszona została inwestycja w Lingapp, o której przeczytacie tutaj. W ostatnich dniach września zespół SATUS zainwestował 2 miliony złotych w Taxi5.

Obu zespołom gratulujemy i trzymamy kciuki za udaną współpracę!

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem