Saule Technologies pozyskał 40 mln zł pożyczki na rozwój działalności

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Saule Technologies pozyskał 40 mln zł pożyczki na rozwój działalności

Udostępnij:

DC24 ASI został nowym inwestorem Saule Technologies, który otrzymał prawo do objęcia akcji nowej emisji Saule Technologies za kwotę maksymalnie 40 mln zł. Jednocześnie z akcjonariatu spółki wycofa się January Ciszewski.

DC24 to podmiot należący do Piotra Kurczewskiego, jednego z inwestorów Columbusa, właściciela Internetowego Kantoru.

Jak Saule Technologies spożytkuje pozyskany kapitał?

“Środki, które SauleTech otrzyma w ramach pożyczki, na żądanie DC24 przeznaczy na opłacenie nie więcej niż 3 mln akcji w podwyższonym kapitale zakładowym swojej spółki zależnej, tj. Saule. Ponadto środki z tej pożyczki, na żądanie DC24, będą mogły być również przeznaczone na spłatę zobowiązań m.in. wobec Grupy Columbus, z tytułu udzielonej pożyczki w kwocie 7 mln zł.” – czytamy w komunikacie prasowym.

– Cieszymy się z dołączenia nowego inwestora do Saule Technologies. Ta współpraca oznacza ważny krok w naszej misji zrewolucjonizowania branży energii słonecznej. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu finansowemu i doświadczeniu inwestora, będziemy mogli szybciej realizować nasze ambitne plany rozwojowe – powiedziała Olga Malinkiewicz, CTO i Co-Founder Saule Technologies.

– Niespełna 3 lata temu uwierzyliśmy w przełomową technologię ogniw perowskitowych i zainwestowaliśmy 10 mln euro w Saule Technologies oraz pożyczyliśmy 7 mln zł. W ciągu kolejnego roku Spółka otworzyła pierwszą fabrykę perowskitów we Wrocławiu, uruchomiła linię produkcyjną, wdrożyła wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. zasilane perowskitami elektroniczne etykiety cenowe PESL, wykorzystywane m.in. na stacji Orlen czy w Żabce. Wiemy jednak, że do utrzymania tempa rozwoju Saule i realizacji ich ambitnych projektów niezbędne są kolejne inwestycje, bo komercjalizacja produktów w takiej rzeczywistości, jaką mamy na świecie od 2 lat, jest wymagająca i czasochłonna. Cieszymy się zatem, że nowy inwestor również uwierzył w przyszłość technologii perowskitowej i zdecydował się w nią zainwestować. Dodatkowe finansowanie z pewnością przyspieszy udoskonalanie produktów na bazie perowskitów i dalszą ich komercjalizację, co będzie miało pozytywny wpływ na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej SauleTech, a tym samym na wyniki Grupy Columbus – powiedział Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A., która jest jednym z akcjonariuszy Saule Technologies.

Czym zajmuje się Saule Technologies?

Spółka jest pionierem w dziedzinie badań nad perowskitowymi ogniwami fotowoltaicznymi – ogniwami słonecznymi nowej generacji – a także pierwszą firmą na świecie, która rozpoczęła ich produkcję. Ogniwa perowskitowe, drukowane na elastycznych foliach, są lekkie, ultracienkie, półprzezroczyste i bardzo wydajne, nawet w sztucznym świetle. Dzięki temu zakres możliwych zastosowań ogniw perowskitowych jest znacznie większy niż zakres zastosowań tradycyjnych ogniw krzemowych.

 

Opracowanie: KK

 

PKN Orlen testuje elektroniczne etykiety cenowe. Pojawiły się na stacji paliw w Warszawie

Dawid Zieliński (Columbus Energy): Jeśli mamy zrezygnować z węglowodorów z Rosji, to musimy przyspieszyć transformację energetyczną

Olaf Szewczyk (Saule Technologies): Liczbę możliwych zastosowań ogniw perowskitowych ogranicza tylko nasza wyobraźnia