Scanderia Venture zainwestowała w trzy startupy z zakresu life science i healthtech

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Scanderia Venture zainwestowała w trzy startupy z zakresu life science i healthtech

Udostępnij:

Scanderia Venture to fundusz Venture Capital inwestujący w projekty badawczo-rozwojowe na wczesnym etapie pomysłu. Ostatnio fundusz zainwestował aż w trzy startupy: JustBee, ProSpeed Energy i AlterBioTech.

Ponad milion zł dla JustBee

Za projektem JustBee stoją Michał Jabłoński i Antoni Kwiatek z Queen Bee Smart Technologies, a dzięki nim dowiemy się więcej o tym, jak żyją pszczoły.

Projekt JustBee z pomocą Funduszu Scanderia Venture pozyskał ponad 1 170 000 zł z Programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki tym środkom finansowym stworzone zostanie innowacyjne rozwiązanie w postaci sensora i systemu informatycznego, które umożliwią szybkie i precyzyjne lokalizowanie matki pszczelej w ulu. To znacząco usprawni pracę pszczelarza oraz ułatwi monitorowanie życia całego roju pszczół. Ocena funkcjonowania ula będzie odbywać się w sposób całkowicie automatyczny.

– To nasza kolejna transakcja w ramach współpracy ze Scanderia Venture. Dwaj zdolni founderzy – Michał Jabłoński i Antoni Kwiatek, przez ostatnie miesiące poprzedzające podpisanie Umowy Inwestycyjnej, realizowali prace B+R w ramach fazy PoP. Walidacja wykonywanych zadań pozwoliła Scanderia Venture na podjęcie decyzji dotyczącej dalszego finansowana. Ponadto Founderzy otrzymają wsparcie merytoryczne, biznesowe i prawne zarówno ze strony Scanderia Venture, jak i Kancelarii Ślisz-Sandecka & Kozioł – mówi Paulina Ślisz-Sandecka, Managing Partner i Radca Prawny w Kancelarii Ślisz-Sandecka Kozioł & Partnerzy.

Prawie 1,2 mln zł dla ProSpeed Energy

1 170 000 złotych na realizację swojego projektu technologicznego otrzymał także startup ProSpeed Energy. Przenośne aparaty USG, holtery EKG, defibrylatory, respiratory i inne urządzenia medyczne wymagające własnego zasilania lub zasilania bez podłączenia do sieci elektroenergetycznej – to adresaci technologii systemu szybkiego przekazywania energii w układzie źródła zasilania kompatybilnego z odbiornikiem wykorzystującym superkondensatory, nad którą pracuje startup ruszający na podbój rynku medycznego.

– Inwestycja w spółkę ProSpeed Energy była dla funduszu Scanderia Venture bardzo ważna nie tylko ze względu na perspektywę biznesową, ale przede wszystkim ze względu na innowacyjność i zakres rozwiązania, nad którym pracuje zespół twórców. Jesteśmy przekonani, że efektem tej inwestycji będzie technologia, której beneficjentem zostaną pacjenci na całym świecie. Fundusz Scanderia Venture inwestuje w projekty z zakresu life science, natomiast jeśli pomysł jest bezpośrednio związany z opieką medyczną w szerokim aspekcie jesteśmy tym bardziej podekscytowani – mówi dr n. med. Rafał Kieszek, Przewodniczący Komitetu Inwestycyjnego, CEO Scanderia Venture.

AlterBioTech pozyskał 1,1 mln zł

Z kolei spółka AlterBioTech będzie mogła opracować innowacyjną mieszankę antyoksydacyjną dla dermokosmetyków pochodzenia naturalnego, która jako kluczowy składnik będzie wykorzystywać astaksantynę oraz dodatkowy komponent (tzw. boost) wspierający jej działanie. Dzięki takiemu połączeniu uzyskany zostanie unikatowy surowiec o silnym działaniu przeciwutleniającym, niezwykle istotny we wspomaganiu leczenia skóry uszkodzonej czy ze zmianami chorobowymi. Pomysłodawczynie – Magdalena Piętka-Ottlik, Anna Krasowska oraz Dominika Wrzesińska-Kołak za pośrednictwem Funduszu Scanderia Venture na projekt AstaBoost otrzymały 1 100 000 zł ze środków Programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

– W chwili obecnej Fundusz Scanderia Venture prowadzi otwarty nabór inwestycji B+R. W tej rundzie do końca listopada br. oceniamy projekty, które same zgłaszają się do funduszu oraz takie, których aktywnie poszukujemy poprzez obecność na wydarzeniach startupowych i spotkaniach networkingowych. Obecnie jesteśmy w bardzo intensywnym okresie inwestycyjnym – dodaje Agnieszka Dobrzyńska, Członek Zarządu Scanderia Venture.

 

Na zdjęciach: Agnieszka Dobrzyńska, Członek Zarządu Scanderia Venture i Rafał Kieszek, CEO Scanderia Venture