Pomoże również mniejszym firmom w problemach z zatorami płatniczymi.
fot. unsplash.com
Stworzona przez SCFO Platforma transakcyjna umożliwia generowanie zysku z nadwyżek gotówki oraz posiadanych zobowiązań. Dzięki temu korzystające z niej firmy mają możliwość osiągnięcia ponadprzeciętnej stopy zwrotu z kapitału własnego, przy zerowym ryzyku operacyjnym. Przedsiębiorstwo korzystające z Platformy samo kontroluje ilość gotówki przeznaczoną do obrotu, a także oczekiwaną stopę zwrotu. Dzięki temu poprawia się jego bilans oraz kondycja całego łańcucha dostaw, ponieważ skorzystają na tym także dostawcy produktów i usług.
Zmiana statusu quo w rozliczeniach
Dostawcy, często będąc małymi przedsiębiorstwami, zmagają się z opóźnieniami płatności prowadzącymi do utraty płynności finansowej. Korzystając z Platformy SCFO, będą mieli oni pełną kontrolę tego, które faktury mają zostać opłacone wcześniej, w zamian za niewielkie dyskonto. Skróci to czas odzyskiwania kapitału obrotowego ulokowanego w przedmiocie sprzedaży czy wykonanej usłudze.
Korzystanie z platformy to także kolosalna oszczędność czasu dla odbiorców, podczas dynamicznego negocjowania przyspieszonych terminów płatności z każdym kontrahentem, w licznym łańcuchu dostaw. Jak podkreślają twórcy, eliminuje to potrzebę chronicznych, telefonicznych lub mailowych ustaleń między firmami i działanie z dużo większą efektywnością.
– W naszym podejÅ›ciu do rynku kwestionujemy obecny status quo w rozliczeniach miÄ™dzy przedsiÄ™biorstwami. RzuciliÅ›my sobie wyzwanie, aby zmienić Å›wiadomość i podejÅ›cie zwiÄ…zane z regulowaniem zobowiÄ…zaÅ„ przez polskie firmy. PatrzÄ…c na rynek rozliczeÅ„ B2B chcieliÅ›my podejść do problemów, z którymi od lat zmagajÄ… siÄ™ obie jego strony, w inny sposób – mówi Mateusz Obuchowski, CEO SCFO.
Maksymalne korzyści przy minimalnych procedurach
Misją SCFO jest wzmacnianie relacji między kontrahentami poprzez pominięcie takich pośredników, jak banki i firmy faktoringowe. Zaimplementowany algorytm akceleracji płatności wykorzystuje potencjał nadwyżek na depozytach, jakie mają przedsiębiorstwa, ograniczając przy tym biurokrację i procedury negocjacyjne do minimum. Dodatkowo rozwiązanie opracowane przez SCFO nie wyklucza mniejszych kontrahentów przez niewielkie obroty w relacjach z większymi partnerami. Stworzona Platforma SCFO umożliwia negocjacje przyspieszonych terminów płatności każdej firmie w łańcuchu dostaw na takich samych warunkach.
– Wierzymy, że to rozwiÄ…zanie poprawi sytuacjÄ™ maÅ‚ych firm cierpiÄ…cych z powodu zatorów pÅ‚atniczych, poprawiajÄ…c ich pÅ‚ynność finansowÄ… i zwiÄ™kszajÄ…c szanse utrzymania na rynku. Umożliwiamy im szybki, pozbawiony biurokracji i niedrogi dostÄ™p do kapitaÅ‚u. JednoczeÅ›nie wiÄ™kszym przedsiÄ™biorstwom oferujemy intratne rozwiÄ…zanie efektywnego zarzÄ…dzania swoimi nadwyżkami finansowymi – dodaje Obuchowski.
To nie koniec rewolucji
– Dalsze plany rozwoju zakÅ‚adajÄ… wykorzystanie ogromnych możliwoÅ›ci, jakie daje unijna dyrektywa PSD2 i wprowadzenie na rynek innowacyjnego sposobu rozliczeÅ„ B2B. Chcemy uruchomić peÅ‚nÄ… automatyzacjÄ™ w pÅ‚atnoÅ›ciach, aby ich przyspieszone rozliczenia byÅ‚y jeszcze Å‚atwiejsze. Zmienimy istniejÄ…ce relacje w zautomatyzowany ciÄ…g procesów. Urzeczywistnienie tego bÄ™dzie jednak możliwe dopiero po wprowadzeniu na rynku standardu polishAPI – tÅ‚umaczy Robert KozÅ‚owski, współzaÅ‚ożyciel SCFO odpowiedzialny za bezpieczeÅ„stwo IT.
Twórcy platformy zaznaczają, że korzystanie z niej jest w pełni bezpieczne, intuicyjne i komfortowe, a przy tym nie wiąże się z żadnymi opłatami. SCFO w ten sposób chce jednej stronie transakcji zapewnić dostęp do kapitału bez opóźnień, dodatkowych umów i kosztów, a drugiej możliwość zainwestowania nadwyżki oraz spłatę należności w terminie.
Więcej informacji znajdziecie na ich stronie internetowej: www.scfo.pl