Shares łączy siły z Upvest. Oferuje możliwość inwestowania w akcje z europejskich giełd i ETFy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Shares łączy siły z Upvest. Oferuje możliwość inwestowania w akcje z europejskich giełd i ETFy

Udostępnij:

Nawiązując partnerstwo z Upvest, Shares znacząco rozszerza swoją ofertę produktową. Oprócz możliwości zainwestowania w kryptowaluty oraz akcje z amerykańskich giełd, od teraz dojdą również akcje europejskie oraz ETFy.

Shares, platforma social media do inwestowania, zdecydowała się na współpracę z Upvest, fintechem z Berlina. Dzięki temu partnerstwu Shares poszerzy swoją ofertę produktową. Oprócz kryptowalut i akcji z giełd amerykańskich klienci z Polski będą mogli również inwestować w europejskie akcje i ETFy i co ważne – w akcje ułamkowe. Rozwiązanie API Upvest obejmuje usługi brokerskie, rozliczeniowe i depozytowe, umożliwiając swoim klientom korzystanie z inwestycji w czasie rzeczywistym.

API Upvest, które zaprojektowano jako rozwiązanie PnP (plug-and-play) umożliwi klientom Shares bezproblemowy i intuicyjny proces inwestowania. Dzięki posiadaniu przez Upvest wszystkich licencji BaFin na usługi brokerskie i depozytowe, fintech zaoferuje bezpieczne inwestycje dla społeczności Shares we wszystkich krajach Europy. To właśnie dzięki API Upvest, Shares umożliwi swoim klientom dostęp do wszystkich akcji europejskich i ETFów.

Benjamin Chemla, CEO Shares.io: –Nawiązując współpracę z Upvest, znaleźliśmy Partnera, który nie tylko jest w stanie dotrzymać nam kroku w dynamicznym rozwoju, ale przede wszystkim oferuje najwyższej klasy, skalowalne i paneuropejskie rozwiązanie. Wierzę, że nasza platforma wiele zyska i wejdzie na całkowicie nowy poziom, od samego początku spełniając oczekiwania klientów – bezpieczne i odpowiedzialne inwestowanie z mocnym aspektem społeczności i nauki.

– To ogromna radość powitać Shares w gronie naszych Partnerów. Dzięki naszemu rozwiązaniu Shares ma już wszystko, co potrzebne, żeby zrobić kolejny krok w rozwoju biznesu i dotrzeć ze swoją usługą do nowych użytkowników  – mówi Matin Kassing, CEO i założyciel Upvest.

Zintegrowanie się z API Upvest to kluczowy krok dla Shares w rozwoju kompleksowej platformy, która oferuje możliwość inwestowania w różnorodne aktywa. To stwarza szansę na efektywne skalowanie biznesu i przestrzeń na poszukiwanie kolejnych przełomowych rozwiązań.

O Upvest

Upvest to fintech założony w 2017 roku przez Martina Kassinga, który umożliwia innym fintechom dostarczanie klientowi końcowemu dowolnego rodzaju produktów inwestycyjnych. Aby to osiągnąć, Upvest opracował interfejs API, który jest łatwy do zintegrowania zarówno dla małych, jak i dużych firm. Dzięki temu klienci Upvest mogą oferować swoim klientom końcowym najlepsze rozwiązania w zakresie inwestycji na rynku kapitałowym, planowania emerytalnego, czy oszczędności. Upvest jest jednym z niewielu fintechów w Europie, który oferuje pełen zakres możliwości inwestycyjnych w obszarach głównej działalności brokerskiej, handlu na własny rachunek i bezpiecznej działalności powierniczej dla tradycyjnych papierów wartościowych, a także kryptowalut. Firma zatrudnia obecnie 100 osób w swoim głównym centrum w Berlinie.

O Shares

Shares jest platformą inwestycyjną, która dzięki sile społeczności i dostępowi do wiedzy przekazywanej przez Inwestorów Premium pozwala nie tylko zrozumieć rynek inwestycyjny, ale przede wszystkim samemu zacząć świadomie inwestować. Jednymi ze światowych ambasadorek są siostry Williams, które od samego początku wspierają misję Shares.

Firmę założyli Benjamin Chemla, François Ruty oraz Harjas Singh, a jej biura znajdują się w Paryżu, Krakowie i Berlinie. Shares pozyskało $40 milionów finansowania w Serii B, w której głównym funduszem jest Velar Ventures. Po sukcesie aplikacji w Wielkiej Brytanii startup przygotowuje się do rozszerzenia usług w Europie, co zależne jest od otrzymania stosownych licencji.