Shares zbiera 40 mln dolarów i zapowiada wejście do Polski

Dodane: 25.07.2022

Informacja prasowa

Udostępnij:

Aplikacja do finansowania społecznościowego Shares pozyskała 40 mln dolarów. Jej przedstawiciele zapowiedzieli, że po zamkniętej z sukcesem rundzie finansowania czas na ekspansję. W planach mają Polskę.

Od czasu premiery w Wielkiej Brytanii w maju 2022 r. Shares zdobyło ponad 150 000 użytkowników i stało się drugą najczęściej pobieraną aplikacją w kategorii „Finanse” w App Store i szóstą najczęściej pobieraną aplikacją w Wielkiej Brytanii.

Shares łączy w sobie prostotę produktu inwestycyjnego ze wszystkimi funkcjami, jakich użytkownicy mogą oczekiwać od aplikacji mediów społecznościowych, tworząc nową kategorię aplikacji inwestycyjnych – “inwestowanie społecznościowe”. Klienci mogą uczyć się i rozmawiać o inwestowaniu ze swoimi przyjaciółmi, rodziną i społecznościami o podobnych poglądach, jednocześnie uzyskując dostęp do setek akcji w USA.

Ekspansja w Europie w tym w Polsce

Shares wykorzysta inwestycję do dalszego wprowadzania innowacji w swoim produkcie, tworząc produkty zorientowane na społeczność, mające na celu ułatwienie dostępu do inwestycji.

Inwestycja wspierać będzie również ekspansję i wzrost firmy w krajach całej Unii Europejskiej oraz wejście na inne rynki międzynarodowe. Z zastrzeżeniem odpowiednich zgód organów regulacyjnych, fintech spodziewa się wejść na rynek w pozostałej części Europy do końca tego roku. Aby wspierać swój rozwój na lokalnych rynkach, Shares zatrudnia regionalnych dyrektorów generalnych i zespoły w Barcelonie, Berlinie, Sztokholmie, Amsterdamie i Krakowie. Polska została wybrana na centralę Shares w regionie CEE. Krakowskie biuro zatrudnia już ponad 75 pracowników.

Dodatkowo Shares wejdzie w przestrzeń Web3.0. Fintech obecnie analizuje swoją ofertę kryptowalut, która umożliwi użytkownikom bezproblemowe transakcje w przestrzeni aktywów cyfrowych, wszystko za pośrednictwem aplikacji Shares. A jeśli wciąż niewiele wiesz na temat kryptowalut, możesz skorzystać z kursu przygotowanego przez Revolut.

Kolejna runda finansowania

Właśnie zamknięta rudna finansowania to kolejna runda, którą Shares ma na swoim koncie. Przypomnijmy, że w maju tego roku fintech pozyskał 40 ml dolarów.