ShootAR ustrzelił sobie inwestora

shootar ustrzelil sobie inwestora
Udostępnij:
Listopad sprzyja inwestycjom! To już trzecia transakcja na polskim rynku, o której piszemy na naszych łamach. Tym razem dotyczy ona funduszu IIF oraz spółki Future Reality Games, która rozwija grę ShootAR.

Listopad sprzyja inwestycjom! To już trzecia transakcja na polskim rynku, o której piszemy na naszych łamach w tym miesiącu. Tym razem dotyczy ona funduszu IIF oraz spółki Future Reality Games, która rozwija grę ShootAR.

IIF od ponad roku poszukiwał startupu z branży gier i w końcu znalazł odpowiedniego kandydata. Dariusz Żołna, Prezes Zarządu Future Reality Games, tworzy gry komputerowe od ponad 20 lat, a ShootAR to jego sztandarowy projekt.

O grze pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Jest ona nietypową strzelanką FPS przeznaczoną na smartfony. Nietypową, ponieważ bazuje na augmented reality, czyli rozszerzonej rzeczywistości. Gracze mogą wchodzić ze sobą w interakcje w czasie rzeczywistym posługując się bronią, mogą także wspomagać się mapami oraz ustalać strategię. Brzmi to jak science-fiction, ale stety lub niestety, tak będzie wyglądała przyszłość gier. Kwota inwestycji IIF nie została ujawniona.

Obu stronom transakcji gratulujemy i czekamy na premierę ShootAR!

źródło: IIF