Silvair w pierwszej połowie 2020 roku sprzedał ponad 30 tys. licencji

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Silvair w pierwszej połowie 2020 roku sprzedał ponad 30 tys. licencji

Udostępnij:

Silvair, krakowski producent systemu do zarządzania oświetleniem, w pierwszej połowie 2020 roku sprzedał już ponad 30 tys. licencji na swoje oprogramowanie. 

Mimo kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa firma Silvair z Krakowa bardzo dobrze sobie radzi. Jak informuje serwis money.pl spółka od początku tego roku sprzedała ponad 30 tys. licencji na oprogramowanie do komponentów oświetleniowych, z czego 12 tys. tylko w czerwcu. 

– Przekroczenie 10 tysięcy w miesięcznej sprzedaży licencji na oprogramowanie Silvair to dla nas duży krok i kolejne świadectwo tego, że Bluetooth mesh przyjął się na rynku oświetleniowym na dobre. Nasi partnerzy produkują komponenty, które wykorzystywane są w przestrzeniach na całym świecie. Liczymy na utrzymanie tej tendencji w kolejnych miesiącach – powiedział prezes Silvair Rafał Han, w cytowanym komunikacie.

Za Silvair stoi Rafał Han, który wcześniej rozwijał startup Estimote. Jego kolejny projekt, czyli Silvair, to firma z obszaru internetu rzeczy. Han wraz ze swoim zespołem stworzył bezprzewodową platformę, która w oparciu o technologię Bluetooth umożliwia zarządzanie infrastrukturą oświetleniową. Mówiąc wprost, lampy podpięte do tego systemu stają się inteligentne i same potrafią zapalać się i gasić w odpowiednich momentach, czy reagować na zmiany pory dnia. Pierwsze wdrożenie technologii Silvair odbyło się na początku 2016 roku, kiedy to krakowska spółka zainstalowała swój system w jednym z budynków w Melbourne.

W 2018 roku firma zdobyła 20 mln złotych dofinansowania i zadebiutowała na giełdzie. – Akcje Silvair zostały przydzielone inwestorom, którzy docenili potencjał naszej spółki i możliwość zarabiania na globalnym rynku Internetu Rzeczy. Natychmiast po zakończeniu oferty publicznej wróciliśmy do naszych zadań i pracujemy nad pozyskaniem kolejnych klientów oraz wdrożeń – mówi wtedy Rafał Han, CEO Silvair.

Oprogramowanie układowe zwane Silvair Firmware przeznaczone jest dla komponentów oświetleniowych oraz sensorów umieszczonych w sieciach oświetleniowych biur, magazynów, przestrzeni parkingowych czy handlowych. Oprogramowanie Silvair jako pierwsze na świecie jest certyfikowane i w pełni zgodne z globalnie interoperacyjnym standardem Bluetooth mesh.