Skąd brać ludzi do pracy? Zapraszamy do Radia 357 na drugą audycję programu Firmament

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Skąd brać ludzi do pracy? Zapraszamy do Radia 357 na drugą audycję programu Firmament

Udostępnij:

W najbliższy czwartek – 27 maja o godz. 15.00 – na antenie Radia 357 odbędzie się drugą audycja z cyklu pt. Firmament. Tym razem prowadzący i goście programu poszukują odpowiedzi na pytanie „skąd brać ludzi do pracy?” Zapraszamy!

Gospodarzem programu będzie Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments, odpowiedzialny za program Incredibles. Gośćmi natomiast:

  • Piotr Nowosielski założyciel Just Join IT, największego w Polsce portalu z ogłoszeniami o pracę dla branży IT, którego firma zatrudnia około 50 pracowników i w zaledwie 3 lata obsłużyła ok. 3500 klientów,
  • Olga Łęgosz, współzałożycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką, HR-owiec z wykształcenia i z doświadczenia. Była szefowa działu HR w korporacji zatrudniającej kilkanaście tysięcy osób. Dzisiaj sama takim podmiotom doradza.

Przypomnijmy, że pierwsza audycja z cyklu Firmament odbyła się 13 maja, a jej tematem była edukacja. O tym „Jak zrobić z siebie przedsiębiorcę?” rozmawiali Michał Sadowski z Brand24 i dr. hab. prof. SGH Rafał Mrówka. Nie słyszałeś audycji na żywo? Możesz ją odsłuchać za pośrednictwem YouTube oraz platform: Anchor.fm, Spotify, Radio Public, Google Podcasts, Breaker.

O InCredibles

InCredibles to trwający od czterech lat program mentoringowy dla startupów, którego inicjatorem jest Sebastian Kulczyk. Podczas pierwszej edycji InCredibles do konkursu zgłosiło się 426 startupów. Spośród nich jury wyłoniło pięciu zwycięzców: Archdesk, Hotailors, Radionet, Tidio, UserEngage. W drugiej edycji, która odbyła się w 2018 roku, do rywalizacji przystąpiły 302 startupy z regionu CEE. Spośród nich wyłoniono pięciu zwycięzców: czeskie firmy Avocade i Neuron Soundware oraz trzy polskie firmy: Genomtec, Infermedica i Nuadu.

W 2019 roku InCredibles zmieniło formułę i zwiększyło zasięg. W odpowiedzi na sugestie spółek organizatorzy położyli większy nacisk na mentoring i networking oraz zamiast osobnego konkursu dla startupów, program przyjął formę wsparcia dla firm wyłonionych w innych konkursach wspieranych przez Sebastiana Kulczyka, m.in. European Start-up Challenge, SingularityU Poland Global Impact Challenge. Dotychczas w ramach InCredibles odbyło się 270 godzin warsztatów z udziałem mentorów.

W czwartej odsłonie finalistami programu InCredibles zostało 10 startupów: Handerek Technologies, Molecule.One, Therapify, Skriware, Progresja Space, KPMP, Biotts, NataLab, ICsec i Gamehag.