Studiuj technologie IT na Uniwersytecie Łódzkim i zdobądź dofinansowanie dla swojego projektu StartUp. Dołącz do grupy studentów StartUp, którzy rozpoczęli studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim 14 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona! Możliwość zapisów do soboty 21 kwietnia.
Studiuj z nami i zdobądź dofinansowanie swojego projektu dzięki współpracy z Fundacją UŁ „Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii”. Zainteresowani uczestnicy będą mieli możliwość w trakcie studiów konsultowania pomysłów z menedżerami funduszu zalążkowego Fundacji UŁ „Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii” oraz uzyskania kapitału na wdrożenie pomysłów ok. 850.000 zł na projekt (lub do ok. 3 mln zł, w zależności od faktycznych potrzeb inwestycyjnych).
Studia podyplomowe trwają jeden rok (2 semestry) i umożliwią Wam opracowanie i zaprojektowanie własnego przedsięwzięcia biznesowego. Dzięki tym studiom zdobędziecie kompetencje, które pozwolą Wam projektować i tworzyć aplikacje internetowe i mobilne z wykorzystaniem najnowszych technologii i trendów. Chcemy przekazać uczestnikom na przykładach jak zainicjować nowe przedsięwzięcie – StartUp. Uczestnicy uzyskają wiedzę, jak pracować nad projektem informatycznym jako przedsięwzięciem biznesowym, dlatego poza zajęciami informatycznymi zagadnienia biznesowe i praktyczne przykłady są integralną częścią każdych zajęć.
Aby poznać więcej szczegółów zapraszamy na stronę startup.uni.lodz.pl oraz fejsa facebook.com/StartUpUL lub skontaktuj się z nami bezpośrednio mailowo [email protected] lub telefonicznie 42 635 57 42. Nasz adres Łódź, ul. Pomorska 149/153, pokój A205.
Cele studiów – krótki opis
Celem specjalności jest uzyskanie umiejętności tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych z wykorzystaniem najnowszych technologii i trendów. Uczestnicy uzyskają wiedzę, jak pracować nad projektem informatycznym, jako przedsięwzięciem biznesowym tzw. StartUp.
Absolwent naszych studiów zdobędzie kompetencje z zakresu IT i będzie potrafił:
- Tworzyć strony przy pomocy HTML5 oraz CSS+JS
- Tworzyć serwisy przy użyciu PHP MySQL/Postgres + Zend
- Programować aplikacje na Android OS
- Projektować wielowątkowe rozwiązania
- Programować usługi na Facebook
- Wykorzystywać jQuery + AJAX w aplikacjach i serwisach
- Kierować Projektem Informatycznym i pracować zgodnie z przypisaną rolą
Zagadnienia biznesowe i praktyczne przykłady są integralną częścią każdych zajęć dlatego Uczestnicy pozyskają wiedzę z zakresu:
- Analizy otoczenia biznesowego
- Identyfikowania konkurencji i klientów
- Znajdowania przewagi konkurencyjnej
- Przygotowywania planu wdrożenia i strategii
- Opracowywania planu marketingowego i promocji
- Określania potrzeb finansowych na start i początkowy etap realizacji projektu
- Zarządzania budżetem projektu
Kadra składa się z doświadczonych projektantów, którzy od lat implementują swoje rozwiązania i tworzą projekty dla dużych firm polskich i zagranicznych. Nauka świadomego i samodzielnego podejmowania właściwych decyzji biznesowych jest naszym priorytetem.
Specjalność kończy się projektem grupowym. Dobór projektu i sposób jego realizacji będzie określony w zależności od możliwości grupy i złożoności pomysłów na startupy i ewentualnej ich realnej implementacji i wdrożenia na rynku aplikacji. Grupy będą miały wyznaczonych opiekunów oraz dostęp do prowadzących poszczególne zajęcia.
Tworzenie realnych projektów startupów z wykorzystaniem różnych technologii i ich komercyjnego wdrożenia jest wartością, którą przekażemy uczestnikom tej specjalizacji.
Komercyjna realizacja startupu przy wsparciu inwestorów zewnętrznych jest jednym z wariantów. Naszym priorytetem jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy, jak prezentować pomysł w celu pozyskania wsparcia, funduszy i kapitału. Uczestnicy nauczą się jak właściwie przygotowywać projekt od strony biznesowej, m.in. na czym StartUp będzie zarabiał, jakie cechy będą wyróżniały biznes na tle konkurencji.
Innymi celami są:
- Umiejętność pracy w zespole. Nauka ważności ról grupie
- Umiejętności swobodnego wyrażania swoich pomysłów na realizację projektu wewnątrz grupy oraz poddawanie ich konstruktywnej i krytycznej dyskusji
- Uświadomienie, że tworzenie własnego projektu to fun i sposób na życie.
Dodatkowo na zajęcia będą zapraszane osoby związane z pozyskiwaniem środków, organizacją/ powiązywaniem projektantów i inwestorów. Poza tym będą organizowane prelekcje prowadzenie przez osoby, które będą mogły podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami związanymi z realizacją i wdrażaniem projektów komercyjnych i autorskich.
Będziemy namawiać do aktywnego udziału w cyklicznych imprezach branżowych np. BoatCamp, OpenCoffe etc.
Zapraszamy na stronę startup.uni.lodz.pl i na facebook facebook.com/StartUpUL.
źródło: informacja prasowa