Skriware zwycięzcą międzynarodowego konkursu Fujitsu Forum Startup Award 2018

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Skriware, polski dostawca rozwiązań edukacyjnych opartych o technologię druku 3D, zwyciężył w prestiżowym konkursie Fujitsu Forum Startup Award 2018. Swoje rozwiązanie przedstawiciele Skriware zaprezentowali w Monachium przed 12-tysięczną publicznością.

Skriware to pochodzący z Warszawy startup dostarczający autorskie rozwiązanie edukacyjne oparte o technologię druku 3D. Firma opracowała w pełni zintegrowany ekosystemem, składający się z łatwych w obsłudze drukarek 3D, w pełni programowalnych robotów, platformy e-learningowej, wirtualnej biblioteki z gotowymi do wydruku modelami i kreatora modeli 3D. Dzięki Skriware użytkownicy mogą w pełni wykorzystać możliwości związane z nauką technologii druku 3D w celu kształcenia najbardziej pożądanych współcześnie kompetencji STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, the Arts and Mathematics).

Założona z końcem 2015 roku warszawska spółka Skriware konsekwentnie umacnia swoją pozycję na globalnym rynku technologii edukacyjnych. W połowie 2018 roku, startup pozyskał 4,5 mln zł dofinansowania od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na doskonalenie ekosystemu uczącego dzieci robotyki, programowania i druku 3D. W ostatnich miesiącach firma otrzymała także finansowanie prywatne z polskiego funduszu Infini, opiewające na kwotę 1 mln zł.

Zwieńczenie intensywnego roku

Choć produkty Skriware, póki co są dostępne wyłącznie dla sektora edukacji, startup w minionym roku podjął owocne współprace zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na terenie Polski rozwiązanie Skriware zostało zaimplementowane między innymi w American School of Warsaw, niepublicznym liceum Akademeia, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie, czy w pięciu placówkach w województwie śląskim i pomorskim, które Jastrzębska Spółka Węglowa wyposażyła w produkty Skriware. Poza tym, pracownie robotyczne Skriware można znaleźć w placówkach edukacyjnych z różnych zakątków świata, między innymi w indonezyjskim Koding Next czy dubajskim Repton School.

Konkurs organizowany był w ramach Fujitsu World Tour – cyklicznego wydarzenia, które co roku gromadzi łącznie kilkanaście tysięcy pasjonatów technologii i przedstawicieli świata biznesu. Tegoroczna edycja organizowana była pod hasłem „Human Centric Innovation: Co-creation for Success”. Ambicją organizatorów Fujitsu Forum Startup Award było umożliwienie klientom japońskiego koncernu współpracy ze środowiskiem startupowym oraz stworzenie dla obydwu stron przyjaznego środowiska wymiany idei, planów i doświadczeń w zakresie biznesu i nowych technologii.

Podczas wydarzenia zamykającego trasę, pięcioro finalistów wyłonionych podczas regionalnych konkursów miało tylko kilka minut na zaprezentowanie swoich rozwiązań i przekonanie zgromadzonej publiczności o potencjale swoich innowacji. Głosami publiczności Skriware opuścił scenę z nagrodą dla najlepszego startupu, pokonując spółki takie jak: CardioID Technologies z Portugalii, szwedzki SmartX, belgijski n-Auth oraz Storro z Holandii.