SkyFi współpracuje z SATIM: sztuczna inteligencja pomoże w monitoringu statków

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SkyFi współpracuje z SATIM: sztuczna inteligencja pomoże w monitoringu statków

Udostępnij:

SATIM specjalizuje się w wykrywaniu, detekcji i klasyfikacji obiektów na morzu i lądzie z użyciem obrazów SAR. Oparta o algorytmy sztucznej inteligencji technologia służy do wykrywania i klasyfikowania obiektów (np. militarnych czy komercyjnych) z 90% skutecznością. Nawiązanie współpracy z amerykańską platformą SkyFi sprawi, że wybrane usługi SATIM staną się dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

SkyFi nawiązało współpracę z SATIM, aby zaoferować wykrywanie i klasyfikację statków na platformie SkyFi. Technologia wykrywania i klasyfikacji statków SATIM dostosowana do rynków komercyjnych została zintegrowana z ofertą analityczną SkyFi, teraz dostępną w aplikacjach internetowych i mobilnych SkyFi, przy użyciu danych SAR pochodzących od Umbra, kluczowego partnera.

SkyFi rozwiązuje bardzo ważny i złożony problem uzyskania skutecznego dostępu do danych satelitarnych, podczas gdy oprogramowanie SATIM umożliwia przekształcenie tych danych w informacje. Ta wspólna oferta z pewnością pomoże szerszemu gronu odbiorców zacząć wykorzystywać obrazy SAR, które mogą być pozyskiwane przez satelity niezależnie od pory dnia i nocy oraz zasięgu chmur, ale są bardzo skomplikowane w interpretacji. Sztuczna inteligencja SATIM ułatwia szybkie i dokładne wydobywanie informacji – komentuje Jacek Strzelczyk, CEO SATIM.

Dokładniejszy monitoring statków

Założona w 2012 roku firma SATIM wykorzystuje obrazy SAR do oferowania 90% dokładnej klasyfikacji i wykrywania obiektów w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Nadzór morski wykorzystuję opcję, zapewniając bezpieczeństwo i wydajność operacyjną w globalnej działalności morskiej.

– Poprzez integrację specjalistycznej wiedzy SATIM z platformą SkyFi, ustanawiamy nowy standard nadzoru morskiego. Ta współpraca znacznie poprawia możliwości naszych użytkowników w zakresie śledzenia statków na całym świecie za pomocą telefonu lub komputera – zaznacza Luke Fischer, współzałożyciel i dyrektor generalny SkyFi.

Ruch morski pod lupą

Technologia SAR jest znana ze swojej zdolności do działania w każdych warunkach pogodowych i dostarczania obrazów zarówno w dzień, jak i w nocy, co czyni ją niezbędną do ciągłego nadzoru morskiego. Integracja tej technologii pozwala użytkownikom na przeprowadzanie szczegółowych analiz ruchu morskiego, wykrywanie nielegalnych działań i monitorowanie operacji portowych.

Użytkownicy mogą kupować dane SAR od firmy Umbra i wykorzystywać technologię wykrywania SATIM do monitorowania statków, a wszystko to w jednym, zintegrowanym środowisku. Łącząc możliwości platformy SkyFi z  opartą na sztucznej inteligencji analizą obrazów SAR firmy SATIM, obie firmy dążą do poprawy monitorowania działalności morskiej, ochrony przed nielegalnymi działaniami i promowania ochrony środowiska.

Czytaj także: