Satim pozyskał 2 milionów dolarów. Spółka identyfikuje obiekty transportowe ze zdjęć satelitarnych

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Satim pozyskał 2 milionów dolarów. Spółka identyfikuje obiekty transportowe ze zdjęć satelitarnych

Udostępnij:

Firma Satim pozyskała 2 miliony dolarów, aby rozwinąć oparte na sztucznej inteligencji oprogramowanie do automatycznego wykrywania, identyfikacji i klasyfikacji obiektów w dowolnym miejscu i czasie przy użyciu zdjęć satelitarnych SAR.

Na wczesnych etapach rozwoju firma Satim szybko przyciągnęła uwagę Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), która uznała jej technologię za wartościową. Doprowadziło to do finansowania licznych inicjatyw badawczo-rozwojowych, koncentrujących się głównie na wykrywaniu obiektów. 

Aktualnie spółka oferuje m.in. identyfikację i klasyfikację statków z 90% dokładnością na zdjęciach satelitarnych SAR, zapewniając kompleksowe rozwiązanie do strategicznego monitorowania terenu morskiego w celu zapewnienia krytycznych informacji w czasie rzeczywistym.

Gdzie przyda się oprogramowanie od Satim?

Inwestycja odegra kluczową rolę w realizacji celu firmy, jakim jest zrewolucjonizowanie przekształcania złożonych danych satelitarnych SAR w przydatne informacje, ze szczególnym naciskiem na obsługę sektora wojskowego, rządowego i komercyjnego sektora morskiego. Dofinansowanie umożliwi spółce ulepszenie technologii i możliwości, zwiększając dostarczanie klientom bardzo dokładnych i bezcennych informacji.

Szeroka grupa inwestorów

Runda inwestycyjna była prowadzona przez Cultivation Capital, fundusz, zainteresowany technologią geoprzestrzenną.

– Technologia automatycznej klasyfikacji Satim zapewnia ogromną wartość klientom komercyjnym i obronnym. Jesteśmy podekscytowani ciągłym zwiększaniem ich możliwości i wykorzystywaniem ich technologii przez najważniejsze sojusze bezpieczeństwa wolnego świata – powiedział Paul Meier, partner w Cultivation Capital.

Oprócz Cultivation Capital, Satim z powodzeniem pozyskał inwestycje od sześciu innych inwestorów: Verissimo Ventures, The Flying Object, Everywhere Ventures, Hustle Fund, StartupIst Ventures oraz nieujawnionego inwestora z Europy Wschodniej.

– Jesteśmy podekscytowani zespołem Satim oraz postępem technicznym i komercyjnym, jaki osiągnęli na wymagającym, ale niezwykle cennym rynku. Mając pewne doświadczenie w szerszej branży satelitarnej, rozumiemy, w jaki sposób rozwiązanie Satim zapewnia brakujący element w łańcuchu wartości zdjęć satelitarnych i cieszymy się, że możemy być częścią tej podróży – Alex Oppenheimer, współwłaściciel Verissimo Ventures.

– Jestem podekscytowany i wdzięczny za wsparcie tak wyjątkowych inwestorów w najnowszej rundzie finansowania. Pozyskane środki odegrają kluczową rolę w rozwoju naszych rozwiązań do wykrywania i klasyfikacji obiektów opartych na SAR, zapewniając, że pozostaną one w czołówce rynku. Ponieważ nadal przyciągamy znaczne zainteresowanie z różnych stron, ta runda inwestycyjna będzie miała zasadnicze znaczenie dla usprawnienia naszych operacji i ułatwienia płynnego dostarczania najnowocześniejszego oprogramowania naszym klientom – powiedział Jacek Strzelczyk, CEO Satim.

 

Harbor Lab pozyskał 6,1 mln euro. Startup analizuje koszty transportu morskiego

Grupa ORLEN pracuje nad morską farmą wiatrową. Czysta energia trafi do 1,5 mln domów

Michał Latacz (NoaMarine): Świat właśnie rozpoczyna eksploatację złóż oceanicznych na bezprecedensową w dziejach skalę