Slidetorial pomoże w tworzeniu samouczków

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Dbanie o merytoryczne przygotowanie pracowników do wykonywania obowiązków jest ważnym elementem prowadzonego biznesu. W celu ich edukacji możemy prowadzić szkolenia i wspierać się multimedialnymi samouczkami. Opracowanie tutorialu jest pracochłonne i wymaga czasu, którego szczególnie w młodym przedsiębiorstwie bark. Z tym problemem zmierzyli się twórcy platformy Slidetorial.

fot. kaboompics.com/

Zautomatyzowany proces do kreowania samouczków

Slidetorial.com jest platformą umożliwiającą tworzenie tutoriali online. Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony producenta, opracowanie materiału dydaktycznego przy użyciu tego narzędzia może trwać zaledwie 20 sekund. Jest to możliwe dzięki intuicyjnemu interfejsowi oprogramowania oraz zautomatyzowanemu procesowi kreowania tutoriali. Jak więc działa zrealizowana przez polskich przedsiębiorców aplikacja?

Okazuje się, że materiał instruktażowy można skonstruować w trzech prostych krokach. Na początku przy użyciu Slidetorial należy wykonać screenshoty treści, które mają być umieszczone w samouczku. Następnie trzeba zalogować się do serwisu, gdzie będzie widoczna przygotowana wstępna prezentacja w formie pojedynczych slajdów. W tym miejscu możemy dodać do poradnika takie elementy jak np. strzałki i opisy. W ten sposób przygotowany tutorial jest gotowy do podzielenia się nim z innymi.

Projekt powołany do życia przez Michała Wojtyna, Wojciecha Hołysza i Szymona Salińskiego działa w modelu Software and a Service (Saas), co oznacza, że oferowane narzędzie będzie udostępnione użytkownikom za pośrednictwem internetu, bez konieczności pobierania oprogramowania na dysk komputera. Jak twierdzą twórcy aplikacji, jej działanie głównie dedykowane jest firmom wdrożeniowym i software house. Korzystając z platformy można zdecydować się na bezpłatne jej użytkowanie, albo na abonament w przypadku bardziej wymagających internautów.

Uniwersalne rozwiązanie i potencjał na międzynarodowy sukces

Pomysłodawca przedsięwzięcia Michał Wojtyna, przekonuje że impulsem do zrealizowania Slidetorial były własne doświadczenia związane z tworzeniem samouczków. Jak zauważył proces ten jest pracochłonny, wymaga czasu i często brakuje w nim zautomatyzowanego procesu, który byłby wygodny, szybki i rozwiązywałby powyższe problemy. Dzięki aplikacji będzie możliwe zoptymalizowanie poświęcanego czasu i wysiłku wkładanego w realizacje prezentacji.

W ostatnim czasie przedsiębiorcy pozyskali 100 tyś. złotych z funduszu AIP Seed Capital, który inwestuje w startupy w ich początkowej fazie funkcjonowania. Dzięki zdobytym środkom będzie możliwy dalszy rozwój firmy. Zespół Slidetorial planuje międzynarodową ekspansję, bo jak przekonują jego członkowie, ich produkt jest na tyle uniwersalny, że istnieje szansa na osiągniecie sukcesu poza granicami Polski.