Słowo się rzekło: Wordware dołącza do Y Combinator

Dodane:

Przemysław Zieliński Przemysław Zieliński

Słowo się rzekło: Wordware dołącza do Y Combinator

Udostępnij:

Polski startup specjalizujący się w nowym, bo opartym na tworzeniu promptów zamiast bloków kodu, podejściu do programowania, dołącza do trzymiesięcznego programu Y Combinator.

Wordware deklaruje, że znalazł sposób na to, aby długie i skomplikowane linijki kodu zastąpić promptami – poleceniami, które wydaje się sztucznej inteligencji, by ta zajęła się programowaniem.

Każdego roku YC organizuje dwa 3-miesięczne programy – jeden od stycznia do marca, a drugi od lipca do września. Wordware będzie uczestniczyć w letniej odsłonie programu. Co czeka na zespół polskiego startupu?

Agenda programu

Ogólnym celem YC jest pomoc startupom w prawdziwym starcie – w programie uczestniczą spółki znajdujące się na różnych etapach rozwoju. Niektóre nawet jeszcze nie zaczęły działać, a inne zostały uruchomione na rok lub dłużej. Jednak niezależnie od tego, na jakim etapie znajduje się startup w momencie inicjacji współpracy z YC, to deklarowanym przez zespół YC celem jest pomóc spółce, aby trzy miesiące później była ona w znacznie lepszej formie.

Dla większości startupów lepsza kondycja przekłada się na dwie rzeczy: posiadanie lepszego produktu z większą liczbą użytkowników i posiadanie większej liczby opcji pozyskiwania pieniędzy.

Jak informują w swoich materiałach przedstawiciele YC, „startupy na wszystkich etapach czerpią korzyści z intensywności YC. To chyba najlepsze słowo opisujące atmosferę. Przez trzy miesiące wszystko tu kręci się wokół startupów. Wszyscy wokół ciebie – my, inni założyciele z twojej grupy, absolwenci, prelegenci, inwestorzy – chcą pomóc twojemu startupowi odnieść sukces. W takiej atmosferze trudno nie być bardzo zmotywowanym. A tego rodzaju niezwykła motywacja jest tym, czego potrzeba, aby zrobić coś tak trudnego, jak założenie startupu.”

Czytaj także: