Smart Security XXI wieku. Polski produkt zadebiutuje na Kickstarterze

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Elephant, zwycięzca konkursu Business Mixer dla najlepszych startupów, już w listopadzie pojawi się na Kickstarterze. Polacy przygotowują się właśnie do podboju Doliny Krzemowej oraz do walki o fundusze na produkcję urządzenia Elephant Door, które ma zrewolucjonizować rynek systemów zabezpieczeń.

W konkursie dla najlepszych innowacji, organizowanym przez AIP Business Link, Elephant pokonał 178 polskich startupów. Dzięki wygranej, twórcy nowoczesnego systemu alarmowego już w listopadzie wybiorą się na podbój słynnej Doliny Krzemowej w USA. Jednocześnie na Kickstarterze zawalczą o fundusze pozwalające na produkcję urządzenia, które – po okresie testów – jest już gotowe.

Elephant Door™ to odpowiedź na problem, który dotyczy każdego z nas – tylko w Polsce aż 15 mln mieszkań jest niezabezpieczonych przed ryzykiem włamania. – Produkty obecnie dostępne na rynku są drogie, a ich montaż nierzadko wiąże się z koniecznością instalacji centrali sterującej, co bywa problematyczne i czasochłonne. Mając na uwadze obecnie dostępne na rynku systemy alarmowe, postanowiliśmy stworzyć przyjazny produkt łączący innowacyjność z prostotą i funkcjonalnością – wyjaśnia Radosław Pallach, CEO firmy Elephant.

Nowe technologie w małym, kompaktowym urządzeniu

Elephant Door™ to owoc wielomiesięcznych prac prowadzonych przez osoby ze środowiska naukowego oraz biznesowego, m. in. agencję strategiczną K&Y, przedstawicieli Politechniki Poznańskiej, dewelopera Twoje M, a także niezależnych ekspertów z branży systemów bezpieczeństwa.

Dzięki efektywnej synergii zespołu projektowego, stworzono inteligentny system alarmowy, który jest odzwierciedleniem nowego sposobu myślenia o człowieku, jego potrzebach i obawach. Elephant Door™ łączy innowacyjną technologię stosowaną dotychczas w najbardziej zaawansowanych systemach zabezpieczeń, m. in. w bankach czy muzeach, z prostotą obsługi i przystępnością, a dzięki uniwersalnemu mocowaniu, montaż systemu alarmowego zajmuje zaledwie kilka minut.

Nasz produkt posiada czujniki pracujące w trzech różnych domenach. Sygnały są analizowane w czasie rzeczywistym, a dzięki zastosowaniu elementów inteligencji maszynowej, m. in. sztucznych sieci neuronowych, rozróżnia próby włamania od wtargnięcia – wyjaśnia mgr inż. Bogdan Fabiański z Politechniki Poznańskiej, członek zespołu odpowiedzialnego za stworzenie Elephant Door™. – Stosunkowo złożony system sensorów w połączeniu z intuicyjnym interfejsem, pozwala na skuteczne zabezpieczenie domu, a jednocześnie sprawia, że urządzenie jest proste w obsłudze – dodaje.

Podczas włamania lub próby włamania, urządzenie wysyła użytkownikom powiadomienia na telefon oraz uruchamia syrenę alarmową. Połączenie Elephant Door™ i smartfona zapewnia dedykowana aplikacja mobilna, którą będzie można pobrać z App Store lub Google Play.

Na podbój świata

-Zakończyliśmy już proces tworzenia oraz testowania prototypu Elephant Door™. Ostatnim etapem jest produkcja urządzenia, którą chcielibyśmy jak najszybciej rozpocząć. Naszą pracę doceniło już jury prestiżowego konkursu Business Mixer, dzięki czemu w listopadzie będziemy mieli okazję zaprezentować nasz pomysł w Dolinie Krzemowej. Wierzymy w to, że odniesiemy sukces także na Kickstarterze, a tym samym już niebawem będziemy mogli szerzej udostępnić nasz produkt – mówi Radosław Pallach.

Dotychczas, za pośrednictwem największej platformy crowdfundingowej na świecie, zebrano łącznie ponad 2 000 000 000 $. Dzięki wsparciu setek osób, wiele firm otrzymało szansę prezentacji innowacyjnych projektów na zagranicznych rynkach, odnosząc globalny sukces, jak np. twórcy smartwatcha Pebble Time czy systemu SmartThings, który pozwala zarządzać i monitorować nasze domy za pośrednictwem smartfonów.

Zespół Elephant już 10 listopada rozpocznie przygodę na Kickstarter.com, walcząc o uwagę fanów nowych technologii oraz specjalistów z branży, którzy wspierają nowatorskie projekty. Jeśli zbiórka funduszy zakończy się sukcesem, inteligentny system alarmowy stworzony przez Polaków, ma szansę zagościć w domach na całym świecie.

fot. materiały prasowe