SPACESHIELD Hack – kosmiczny Hackathon

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SPACESHIELD Hack – kosmiczny Hackathon

Udostępnij:

SPACESHIELD Hack czyli jeden z największych i najbardziej odlotowych Hackathonów w Polsce zbliża się z prędkością światła. Już 24 i 25 maja Stalowa Wola stanie się centrum innowacji, łącząc pasjonatów kosmosu, nowych technologii i rozwiązań przyszłości.

Zostało zaledwie kilkanaście wolnych miejsc, a nagrody są dosłownie nie z tej Ziemi, bo uczestnicy powalczą m.in. o kawałek kosmosu.

W tych dniach Wydział Mechaniczno–Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli zmieni się w centrum innowacji, technologii i… kosmicznego myślenia. Ponad 200 uczestników – od studentów, przez specjalistów, po totalnych pasjonatów – połączy siły, by rozwiązywać wyzwania przyszłości z obszarów kosmosu, obronności i cyberbezpieczeństwa.

Kosmiczne nagrody

Uczestnicy Hackathonu powalczą o imponujące nagrody, których pula to 50 000 zł, ale to dopiero początek. Zwycięzcy wezmą udział w podcaście „Kosmos na podsłuchu”, kursach języka angielskiego – technicznego, w zaawansowanym kursie dronowym czy atrakcyjnych stażach w Sieci Badawczej Łukasiewicz – PIAP. Prawdziwą gratką będą kosmiczne wyjazdy w kraju i za granicą oraz statuetki z prawdziwymi meteorytami. 

Zadania, z którymi zmierzą się uczestnicy, sklasyfikowane zostały w 4 kategoriach: space, defence, dual-use oraz open i pozostaną tajemnicą do dnia wydarzenia. Jedno jest pewne: będzie intensywnie, inspirująco i kosmicznie.

Kosmiczne atrakcje

Na miejscu będzie można skorzystać z licznych stref relaksu i rozrywki, jak np. strefa symulatorów i gamingu, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie emocji dzięki quizom i kosmicznym konkursom z nagrodami – świetna zabawa, rywalizacja na luzie i szansa na zdobycie fajnych upominków. Dodatkowo, zaprosiliśmy inspirujących mentorów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W gronie gości specjalnych znajdą się wybitne autorytety (eksperci) z dziedziny kosmosu i nauki, w tym John F. Hall – wieloletni dyrektor NASA i współpracownik Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA), który w swoim wystąpieniu poruszy temat powrotu Polski do załogowych lotów kosmicznych — tematu równie fascynującego, co aktualnego.

Na koniec pierwszego dnia hackathonu, zostanie zorganizowany grill w luźnej, plenerowej atmosferze – idealna okazja do złapania oddechu i integracji z innymi uczestnikami przy pysznych przekąskach. Jedno jest pewne – to będzie wydarzenie pełne energii, kreatywności
i dobrej zabawy.

Czas ucieka – zarejestruj się!

Rejestracja trwa, ale zostało zaledwie kilkanaście wolnych miejsc, dlatego zainteresowani  nie powinni zwlekać z decyzją. Wystarczy mieć 18 lat i odwagę, by stawić czoła wyzwaniom  i przyczynić się do rozwoju technologii kosmicznych i obronnych. Wystarczy zarejestrować się wypełniając formularz na stronie www.spaceshield.pl.

Organizatorzy zadbali o to, by udział w wydarzeniu był całkowicie bezpłatny – uczestnikom zapewniono noclegi oraz wyżywienie.

Organizatorem Hackathonu jest Stalowowolska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o. o. SPACESHIELD Hack objęty został patronatem honorowym: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Obrony Narodowej, Ministra Rozwoju i Technologii, Prezydenta Miasta Stalowej Woli, Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA, Wojskowej Akademii Technicznej, Urzędu Patentowego RP, NCBR, Głównego Geodety Kraju, PARP, Wojewody Podkarpackiego, PSPA, Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Czytaj także: