Spełnienie marzeń inwestorów? 15,5 mln dolarów dla bunch na platformę do zarządzania inwestycjami VC

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Spełnienie marzeń inwestorów? 15,5 mln dolarów dla bunch na platformę do zarządzania inwestycjami VC

Udostępnij:

Wielu inwestorów na rynku prywatnym musi zarządzać i przesyłać informacje o swoich inwestycjach do wielu systemów back-office. Nieraz robią to ręcznie. I właśnie to chce zmienić startup bunch.

Platforma po rynkowej walidacji

Dokładny przegląd rynku pozwala znaleźć kilka platform, mających pomóc inwestorom w ich codziennej pracy. Do tych najpopularniejszych narzędzi do zarządzania inwestycjami należą z pewnością Apax, Vistra, IQEQ i Carta. Ale, jak przekonują przedstawiciele berliński startup bunch, istnieje przestrzeń na nowe rozwiązanie. I właśnie na nie pozyskał w serii A 15,5 miliona dolarów. Zamierza kontynuować budowę platformy do zarządzanie inwestycjami, administrowanie i dokonywanie transakcji na rynkach prywatnych. Startup zebrał do tej pory łącznie 22 miliony dolarów i twierdzi, że za pośrednictwem jego platformy prywatne fundusze zarządzają aktywami o wartości około 2 miliardów euro.

W tej chwili VC działają prawie jak księgowi i księgowi, robiąc rzeczy ręcznie, takie jak przenoszenie danych do i z Excela lub PDF-ów. Automatyzujemy i digitalizujemy to doświadczenie w przepływie pracy, który zasadniczo zmniejsza liczbę błędów, które można popełnić i zmniejsza liczbę godzin pracy. Dzięki temu zarządzający funduszami mogą skoncentrować się na pozyskiwaniu funduszy lub faktycznym inwestowaniu – powiedział Levent Altunel w rozmowie z redakcją TechCrunch.

Runda była prowadzona przez FinTech Collective. W rundzie uczestniczyli obecni inwestorzy Cherry Ventures, Motive Ventures, Broadhaven Ventures i TinyVC, firma byłego szefa AngelList w Europie, Philippa Moehringa. Zainwestowali również aniołowie biznesu, w tym założyciele i dyrektorzy Klarna, Moonfare i Kinnevik.

Zachęcające dane

Zapotrzebowanie na nowe rozwiązanie oferowane przez bunch ma być uzasadnione twardymi danymi. Europejskie trendy z ostatnich kwartałów pokazują, że przy braku opcji IPO, inwestorzy coraz częściej zwracają się w stronę rynków wtórnych, na których prywatne spółki mogą upoważnić swoich akcjonariuszy do sprzedaży ograniczonej ilości akcji wskazanym inwestorom. Według danych Industry Ventures, wartość transakcji na rynkach wtórnych wzrosła z 35 miliardów dolarów w 2017 r. do 105 miliardów dolarów w 2021 r. Oczekuje się, w 2023 roku wartość ta wyniesie 138 miliardów dolarów. Kolejne szacunki dowodzą, iż rynek aktywów alternatywnych będzie wart prawie 40 bilionów dolarów do końca dekady, a sektor danych rynków prywatnych będzie wart 18 miliardów dolarów do 2030 roku.

Czytaj także: