SPOKO.app z blisko 320 tys. użytkowników. Fintech Ventures ogłasza dalsze plany

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SPOKO.app z blisko 320 tys. użytkowników. Fintech Ventures ogłasza dalsze plany

Udostępnij:

Fintech Ventures S.A., większościowy udziałowiec SPOKO.app, podaje najnowsze dane związane z aplikacją do natychmiastowych przelewów. Te można już nadawać z 32 do 45 krajów. Spółka nie zwalnia tempa, a swoje plany na lata 2021-2023 ujawniła w opublikowanej właśnie strategii.

Ponad 800 milionów ludzi na świecie jest zależnych wyłącznie od przesyłanych przez ich bliskich przekazów pieniężnych, które stanowią ich jedyne źródło dochodu. Pieniądze wysyłane przez ekspatów do ich ojczyzn są istotnym źródłem pomocy zewnętrznej i podstawowym elementem wzrostu gospodarczego w wielu rozwijających się krajach. Właśnie tę niszę postanowiła wypełnić spółka Fintech Ventures, która od 2012 roku jest notowana na rynku NewConnect prowadzonym przez warszawską GPW.

– Dotarcie do osób dotąd nieubankowionych może stopniowo minimalizować ekonomiczno-społeczne nierówności spowodowane m.in. brakiem dostępu do usług finansowych. Rozwój technologii i fintechów takich jak SPOKO.app sprzyja zasypywaniu tych nierówności – tłumaczy Ivan Hamanov, prezes Fintech Ventures.

Czym jest Ventures?

Fintech Ventures specjalizuje się w nabywaniu, a następnie rozwijaniu firm z sektora technologii i finansów. W swoim portfelu ma m.in. szwedzkie rozwiązanie dot. usług płatniczych PaSS, Intelligent Gaming Solutions S.A. (IGS) oraz znany w Polsce – kiedyś przede wszystkim z oferty dla emigrantów z Ukrainy – SPOKO.app.

Obecnie za pomocą SPOKO.app przelewy można nadawać już z 32 do 45 krajów, w tym do Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Indii, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Nigerii, Pakistanu, Rosji, Tadżykistanu, Turcji, Turkmenistanu, Ukrainy i Uzbekistanu.

Do końca ubiegłego roku SPOKO.app posiadało 317 763 aktywnych klientów. – Aby w pełni zrozumieć skalę obecnego wzrostu, dobrze zobaczyć go w pewnym kontekście. W listopadzie 2020 roku z naszej aplikacji korzystało ponad 253 tys. użytkowników. Obecne tempo ekspansji na wielu rynkach ogromnie nas cieszy – tłumaczy Evgeny Chamtonau, prezes SPOKO.app.

Tylko w grudniu 2020 roku SPOKO.app zrealizowało transakcje o łącznej wartości 22 304 924 zł.

Dalsze plany

– To nie koniec. Celem naszej spółki SPOKO.app do końca tego roku jest zwiększenie liczby obsługiwanych klientów do minimum 600 tys., a do końca 2023 roku do 2 milionów, głównie dzięki dalszej ekspansji na światowych rynkach przekazów pieniężnych – mówi Ivan Hamanov z Fintech Ventures.

Szczegóły przedstawia w strategii rozwoju Spółki na lata 2021-2023, wspominając m.in. o możliwościach rozwoju SPOKO.app w Wielkiej Brytanii, gdzie fintech skoncentruje się na transferach pieniędzy na rynki o dużych wolumenach, takie jak Nigeria i Indie.

– Ze względu na rozwój i niezbędne inwestycje, w niedługim czasie nie wykluczamy pozyskania kapitału na rzecz Fintech Ventures, SPOKO.app i IGS. Trwają prace nad konwersją pożyczek na akcje nowej emisji – mówi Hamanov.