SPOKO (Pay Ukraine) chce pozyskać 20 mln złotych

Dodane: 13.10.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Polska firma SPOKO (dawniej Pay Ukraine) oferująca natychmiastowe przelewy międzynarodowe planuje pozyskać 20 mln złotych. Firma rozpoczyna globalną ekspansję.
– Spółka jest jednym z najszybciej rozwijających się fintechów w Polsce. Głównym jej celem jest zapewnienie najkorzystniejszych usług przekazów pieniężnych, z optymalnymi wysokościami prowizji, natychmiastową realizacją oraz przejrzystymi kursami walut. W październiku br. Spółka dołączy do swojej oferty kolejnych 30 krajów. Na moment obecny, z aplikacji SPOKO.app korzysta 160 tys. użytkowników na całym świecie, a przelewy natychmiastowe można przelewać z 32 do 45 krajów. Ponadto, Spółka planuje rozwijać swoją technologię oraz intensywniej budować rozpoznawalność marki w nowych krajach – czytamy w komunikacie FinTech Ventures S.A., który jest większościowym udziałowcem w SPOKO.app.

100 tys. użytkowników i zmiana nazwy

Aplikacja SPOKO została założona w Polsce przez dwóch Białorusinów – Evgenija Chamtonau i Aliaksandra Horlacha. Rozwiązanie na początku skierowane było tylko do Ukraińców mieszkających w 14 europejskich krajach. W maju tego roku spółka przekroczyła barierę 100 tys. użytkowników, zmieniła nazwę na SPOKO i zapowiedziała, że chce swój produkt oferować również do imigrantów innych narodowości. Zapowiedziano wtedy, że docelowo SPOKO chce umożliwiać wysyłanie pieniędzy z 51 do 86 krajów.

– Ogromny problem z przesyłaniem pieniędzy mają ci imigranci, którzy chcę wspierać swoje rodziny. Skoro nawet na linii Polska-Ukraina był to problem, co mają powiedzieć Hindusi, Filipińczycy czy Nigeryjczycy mieszkający na wszystkich kontynentach – mówił wtedy Evgeny Chamtonau, prezes SPOKO.

Współpraca z Trust Payments

W lipcu pisaliśmy o tym, że SPOKO weszło we współpracę z Trust Payments, czyli z globalnie działającym dostawcą płatności. Partnerstwo miało pomóc startupowi w otworzeniu się na kolejne rynki. Co tylko potwierdziło zapowiadane wcześniej plany firmy o poszerzeniu swojej oferty na kolejne państwa.

– Z przyjemnością wspieramy SPOKO w dodawaniu polskiego złotego do opcji walutowych, ułatwiając tym samym otwarcie nowej bazy klientów w Polsce. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom w obszarze dostępu do przekazów pieniężnych na szczególnie trudnych rynkach, które mogą zostać pominięte przez wielu innych dostawców – powiedział wtedy Jonathan O’Connor, Chief Commercial Officer w Trust Payments.

Jak widać firma nie zwalnia tempa i zapowiada dalszą ekspansję. Dlatego zapowiedziała, że planuje pozyskać 20 mln złotych. Taka inwestycja z pewnością ułatwiłaby spółce osiągnięcie swoich ambitnych planów. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem