Spółka Brillant Partner pozyskała inwestora

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Firma Brillant Partner oferująca usługi tłumaczeń za pośrednictwem platformy internetowej, podpisała umowę inwestycyjną, na mocy której strategicznym inwestorem w spółce został Krystian Stypuła. Posiada on wieloletnie doświadczenie w rozwoju spółek internetowych.

Firma Brillant Partner oferująca usługi tłumaczeń za pośrednictwem platformy internetowej, podpisała umowę inwestycyjną, na mocy której strategicznym inwestorem w spółce został Krystian Stypuła. Posiada on wieloletnie doświadczenie w rozwoju spółek internetowych.

Krystian Stypuła był jednym z trzech założycieli home.pl, lidera usług internetowych w Centralnej i Wschodniej Europie, zajmującego się webhostingiem i rejestracją domen internetowych. Przez 15 lat aktywnej pracy w spółce był odpowiedzialny za obszary związane z obsługą klienta oraz zarządzanie jakością i bezpieczeństwem informacji. Według założeń strategicznych, spółka ma stać się liderem polskiego rynku usług translatorskich on-line. Głównym celem inwestycyjnym jest zdefiniowanie nowej kategorii usług świadczonych za pośrednictwem Internetu oraz rozwój spółki m.in. poprzez polepszanie funkcjonalności platformy internetowej, poszerzenie bazy języków i wprowadzenie nowych usług tłumaczeniowych. Inwestor przewiduje zaangażowanie w spółce na okres minimum 5 lat.

Nowa kategoria usług tłumaczeń online

Brillant Partner to pierwszy w Polsce profesjonalny serwis tłumaczeń na żądanie, który łączy usługi translatorskie realizowane przez wyselekcjonowanych specjalistów z nowoczesną platformą Internetową do obsługi zleceń. Firma w swojej ofercie posiada tłumaczenia e-maili, czatów internetowych „na żywo” oraz co jest nowością na rynku polskim – rozmów telefonicznych (tzw. rynek teletłumaczeń). Brillant Partner współpracuje z ponad setką profesjonalnych tłumaczy w Polsce i na świecie oferując usługi translatorskie w kilkudziesięciu językach, w tym językach tak rzadkich, jak np. armeński, łotewski, węgierski czy wietnamski. Obecnie z platformy korzysta ponad 1000 użytkowników.

Spółka jest na wczesnym etapie rozwoju w sensie ekonomicznym, natomiast może pochwalić się ciekawym pomysłem biznesowym, dużym know how oraz wysokimi kompetencjami kadry zarządzającej i tłumaczy. Do tego dochodzi niebywały potencjał wynikający z elastycznej platformy internetowej uzupełnionej o usługi telekomunikacyjne. Rynek usług tłumaczeniowych jest postrzegany bardzo tradycyjnie, natomiast istnieje spora nisza, praktycznie bez konkurencji w Polsce, dla świadczenia tych usług online – mówi Krystian Stypuła.

Inwestor oprócz kapitału wniesie do spółki bogate doświadczenia związane z prowadzeniem usług on-line i rozwojem firmy internetowej. Doradztwo tego typu jest nieocenione w momencie dynamicznego rozwoju spółki, która tworzy nową kategorię usług i koncentruje się na budowie rynku. Z pewnością wsparcie finansowe i merytoryczne zapewni nam stabilne podstawy wzrostu i rozwoju usług – mówi Agnieszka Chmielewska, Prezes Zarządu Brillant Partner.

Cel: rozwój serwisu, nowa marka i wzmocnienie zespołu

Środki inwestycyjne zostaną wykorzystane na rozwój nowych usług internetowych i wprowadzenie szeregu usprawnień związanych ze zwiększeniem wygody i intuicyjności korzystania z platformy dla klienta. Wprowadzeniu nowej wizualizacji serwisu towarzyszyć będzie prezentacja nowej marki, która pozwoli zwiększyć rozpoznawalność na rynku. Kolejny obszar usprawnień wynikających z inwestycji obejmuje dalsze wzmocnienie zespołu tłumaczy i rozszerzenie bazy obsługiwanych języków. Docelowo serwis Brillant Partner umożliwi realizację tłumaczeń w ponad 200 językach europejskich. W ramach podnoszenia kompetencji tłumaczy, firma przeprowadzi certyfikację tłumaczy według wytycznych europejskiej normy PN EN 15038 dla branży tłumaczeniowej. W kolejnym etapie rozwoju, strategiczne plany spółki przewidują wprowadzenie aplikacji mobilnej umożliwiającej zamawianie usług za pośrednictwem smartfonów i tabletów. Pozwoli to na wygodniejsze rezerwowanie tłumaczeń i zarządzanie kontem, niezależnie od miejsca i czasu.

Rynek tłumaczeń na żądanie

Z badań firmy analitycznej Common Sense Advisory wynika, że wartość światowego rynku teletłumaczeń w roku 2012 osiągnęła ponad 800 mln Euro i rozwija się w tempie 15% rocznie. Usługi teletłumaczeń skierowane są przede wszystkim do sektora MŚP, gdzie firmy nie zawsze mogą pozwolić sobie na zatrudnienie wielojęzycznych pracowników, a chcą dotrzeć do zagranicznych partnerów biznesowych i potrzebują zaufanego partnera w usługach tłumaczeń. Sprawdzają się one w szczególności wśród firm, które prowadzą rozmowy, czy negocjacje z partnerami na wielu kontynentach i oczekują błyskawicznej realizacji usługi, przewidywalności kosztów oraz wysokiej jakości translacji. Oferta przeznaczona jest także dla osób prywatnych, które chcą skorzystać z tłumaczeń w nagłych przypadkach przy okazji np. podróży zagranicznych, wyjazdów wakacyjnych lub rezerwacji hotelu.

źródło: informacja prasowa