TimeCamp wprowadza nową funkcjonalność w postaci monitorowania druku, która umożliwia. ewidencję wszystkich drukowanych w firmie dokumentów. Dzięki temu problem nadmiaru wydruków znika, a firma oszczędza pieniądze!
TimeCamp na bieżąco rejestruje wszystkie drukowane materiały, a następnie wylicza ich koszt. Dzięki temu menadżerowie mogą w każdej chwili sprawdzić poziom wydatków związanych z produkcją dokumentów w ich firmie. Ponieważ wszystko odbywa się automatycznie, zapisane w systemie dane są precyzyjne i rzetelne.
Skala wykorzystania papieru w przedsiębiorstwach
Wiele firm boryka się z problemem nadprodukcji papierowych dokumentów. Głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy są: druk jednostronny, drukowanie wersji roboczych, a także używanie sprzętu firmowego do celów prywatnych.
Jak wynika z raportu KMPG „Wykorzystanie papieru w przedsiębiorstwach działających w Polsce”, przedsiębiorstwa wykorzystują miesięcznie ponad 11 milionów ryz papieru, co odpowiada zużyciu ponad 5,5 miliarda arkuszy formatu A4. Niestety, około 8,2% z tej liczby stanowią wydruki niepotrzebne. Przy tej skali oznacza to około 464 milionów zmarnowanych kartek miesięcznie w skali kraju!
Monitoring druku i optymalizacja kosztów
Każdy wydruk wiąże się z ponoszonymi przez firmę kosztami, które zajmują znaczącą pozycję w budżecie przedsiębiorstwa. TimeCamp wychodzi naprzeciw potrzebie optymalizacji kosztów. Nowa funkcjonalność pozwala bowiem na zwiększenie kontroli nad wykorzystaniem drukarek w przedsiębiorstwie i tym samym obniżenie poziomu wydatków nawet o 30%.
Podstawą jest samokontrola
Jak twierdzi Kamil Rudnicki, Prezes Time Solutions Sp. z o.o. i twórca TimeCamp, „Kontrola jest jednym z ważniejszych elementów zarządzania. Bez niej może dojść do nadużyć. Dlatego zaoferowanie samokontroli tak, aby każdy z pracowników widział jak wykorzystuje zasoby, powoduje, że każdy zastanowi się dwa razy, zanim znów coś wydrukuje”.
W przypadku monitorowania druku, każdy dokument jest przypisany do konkretnego pracownika. Ponieważ wszyscy mają dostęp do statystyk, każdy z pracowników dwa razy zastanowi się czy wydruk, który chce wykonać, jest niezbędny.
źródło: informacja prasowa