StaffHealth nową spółką portfelową Rubicon Partners: inwestor wykłada 2,5 mln dolarów na rozwój startupu z USA

Dodane:

Przemysław Zieliński Przemysław Zieliński

StaffHealth nową spółką portfelową Rubicon Partners: inwestor wykłada 2,5 mln dolarów na rozwój startupu z USA

Udostępnij:

Rubicon Partners inwestuje 2,5 mln dolarów w StaffHealth, platformę technologiczną pośredniczącą w zatrudnieniu pracowników medycznych wszelkiego szczebla w amerykańskiej służbie zdrowia.

O szczegółach nowej transakcji można było dowiedzieć się z serwisu LinkedIn. To właśnie tam przedstawiciele Rubicon Partners poinformowali o inwestycji w StaffHealth.

Jak podkreśla zespół Rubicon Partners, przyczyną nawiązania współpracy było skalowanie działalności przez StaffHealth – spółka do ubiegłego roku nawiązała współpracę z prawie 200 tys. pracowników oraz 2 tysiącami placówek medycznych. W efekcie, konieczne stało się „przeniesienie rozwiązań IT i całej obsługi modelu biznesowego na zupełnie nowy, znacznie bardziej zaawansowany technologicznie poziom”, jak deklarują przedstawiciele Rubicon Partners.

Inwestycja zamknęła się w kwocie 2,5 miliona dolarów. Pieniądze te zostaną wykorzystane na rozwój zaplecza technologicznego StaffHealth w Polsce, digitalizację procesów oraz wdrażanie procedur związanych z transgranicznym zarządzaniem finansami spółki. Przedstawiciele StafffHealth przystępują do tworzenia nowych funkcjonalności w technologicznych rozwiązaniach, skalowania swojego systemu, a także ulepszania go w celu uczynienia go przyjaznym i łatwym w obsłudze, zarówno dla personelu medycznego, jak i placówek ochrony zdrowia.

Grafika: materiały Rubicon Partners

Czytaj także: