Na czas polskiej prezydencji w Radzie UE Grupa ORLEN zaprezentowała swój manifest, zawierający kluczowe postulaty dotyczące przyszłości europejskiej polityki energetycznej. Dokument stał się najdonioślejszym głosem krajowego przemysłu 4.0 w kontekście naszego unijnego przewodnictwa. To dowód stabilnej pozycji lidera, jaką koncern wypracował sobie nie tylko w kraju, ale i na Starym Kontynencie. To także dodatkowa motywacja dla startupów, by skorzystać z okazji, zgłosić się do ORLEN Skylight Accelerator i zyskać szansę na wdrażanie swojej innowacji w ramach Grupy ORLEN.
Sprawdzony mechanizm działalności
ORLEN Skylight Accelerator działa na rynku już od blisko czterech lat. Formuła współpracy na linii Grupa ORLEN – startupy pozostaje niezmienna, będąc jednocześnie największą zaletą akceleratora i najsilniejszym magnesem, przyciągającym do siebie młode spółki technologiczne z obszaru przemysłu 4.0, energetyki czy tworzących rozwiązania dla biznesu. Wybrane do akceleratora startupy zyskują okazję do przetestowania własnych rozwiązań, które są wykorzystywane w ramach codziennej działalności Koncernu.
Akceleracyjne benefity
Na tym korzyści z udziału w ORLEN Skylight Accelerator się nie kończą. Zespoły, które do 28 kwietnia złożą aplikację do programu, mogą liczyć na:
- wsparcie ekspertów branżowych,
- przeprowadzenie testów technologicznych rozwiązań na infrastrukturze Grupy ORLEN, w ramach uproszczonej ścieżki współpracy,
- finansowanie realizacji pilotażu,
- zdobycie doświadczenia i referencji we współpracy z dużym przedsiębiorstwem,
- możliwość dalszej komercjalizacji rozwiązania po zakończeniu projektu pilotażowego.
ORLEN Skylight Accelerator to korporacyjny program akceleracyjny, który działa w modelu non-equity, gdzie po realizacji pilotażu startupy zachowują pełnię praw do swoich technologii.
Jak zgłosić się do programu?
Ścieżka aplikacyjna do Programu ORLEN Skylight Accelerator jest bardzo prosta, startupy zainteresowane udziałem w programie są proszone o wypełnienie formularza aplikacyjnego do 28 kwietnia. Nim jednak rozpoczną pracę z formularzem, rekomendowane jest, aby szczegółowo zapoznały się z Regulaminem Programu, a także zdefiniowanymi przez Grupę ORLEN wyzwaniami technologicznymi.
W tej rundzie wyzwania zostały podzielone na kategorie:
- Cyfrowa organizacja:
-
- System do kompleksowego zarządzania gospodarką sprężonym powietrzem (Digital Twin).
- Symulator jazdy lokomotywy z modułem VR.
- Nowoczesna stacja i Klient przyszłości:
-
- Inteligentne zarządzanie energią na stacjach paliw.
- Rozwiązanie oparte o technologie AI wspierające procesy obsługi Klienta i sprzedaży zdalnej.
- OZE i inteligentna infrastruktura energetyczna:
-
- Mikroturbiny wiatrowe.
- Technologie pozyskiwania energii elektrycznej z fal morskich.
- Przemysł 4.0 oraz bezpieczna i innowacyjna organizacja:
-
- Kontrola transportu towarów niebezpiecznych.
- System znakowania stref zagrożenia wybuchem.
- Przemysł 4.0, optymalizacja energetyczna i procesowa:
-
- Wytwarzanie próżni w aparatach przemysłowych.
- Nieinwazyjne uszczelnienia na rurociągach pary technologicznej.
Pełna lista wyzwań, a także formularz aplikacyjny znajdują się pod linkiem: https://www.orlen.pl/en/about-the-company/innovations/accelerator
Nabór do ORLEN Skylight Accelerator trwa do 28 kwietnia.