STARTUP CONNECTOR: łączymy startupy z biznesem na Impact’16

startup connector laczymy startupy z biznesem na impact16
Udostępnij:
Rusza program Startup Connector, który kontaktuje startupy z przedstawicielami korporacji. Fundacja Startup Poland otworzyła właśnie rekrutację na spotkania, które odbędą się podczas kongresu Impact’16 w Krakowie. 15-16 czerwca wybrane startupy spotkają się z ponad siedemdziesięcioma firmami.

Kluczem do sukcesu ma być odpowiednie dopasowanie rozmówców.

Wstępna rekrutacja startupów do programu Startup Connector na Impact CEE odbywa się za pośrednictwem formularza: http://goo.gl/forms/DHSdIYoaPS. Może w niej wziąć udział każde przedsiębiorstwo cyfrowe zajmujące się innowacjami. Kolejnym etapem jest weryfikacja rozwiązań startupów i dopasowanie ich do obszaru zainteresowań przedstawiciela danej korporacji. – Idea naszych spotkań jest prosta: chcemy, aby dyrektor marketingu spotkał się ze startupem, który oferuje rozwiązania marketingowem a osoba zajmująca się logistyką ze startupem, który usprawni pracę jego działu . Każdy uczestnik powinien mieć poczucie dobrze spożytkowanych dwudziestu minut. Liczymy na to, że te spotkania będą pierwszym krokiem ku realnym wdrożeniom – tłumaczy Eliza Kruczkowska, prezes Startup Poland.

Dla wielu startupów dotarcie z informacją o swoim produkcie do odpowiednich osób w dużych firmach to spore wyzwanie. Jednocześnie także w korporacjach coraz częściej pojawia się potrzeba poszukiwania innowacji. Postanowiliśmy udrożnić kanały komunikacji pomiędzy startupami a dużym biznesem, prowadząc obustronne rekrutacje do spotkań. Odpowiednio dobrani uczestnicy mają szansę nie tylko poznać swoje potrzeby i możliwości współpracy, ale też – w oparciu o istniejące rozwiązania – wspólnie wypracować nowe.

Nie przypadkiem spotkania odbędą się podczas kongresu Impact’16, który jest jednym z najważniejszych polskich wydarzeń gospodarczych. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 15 – 16 czerwca br. w Centrum Konferencyjnym ICE w Krakowie i skoncentruje się na Czwartej Rewolucji Przemysłowej oraz spowodowanych przez nią globalnych zmianach: technologicznych, społecznych oraz ekonomicznych. Impact 16’ zgromadzi przemysł, przedsiębiorców i właścicieli startupów, naukowców, inwestorów venture capitals z sektora prywatnego i publicznego, przedstawicieli inkubatorów, parków naukowo – technologicznych, a także przedstawicieli rządu i samorządów terytorialnych. Będzie doskonałą okazją do wielostronnego dialogu, nawiązywania kontaktów i budowania trwałych relacji.

Główne obszary tematyczne kongresu, wokół których będzie toczyć się dyskusja to: fintech,IoT, transport i logistyka, hardware, health, e-commerce, e-państwo, transfer technologii oraz cyfryzacja.

Program i rejestracja uczestników Impact CEE są dostępne na stronie wydarzenia: http://www.impactcee.com/.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia