GSV Ventures prowadziło rundę, z udziałem Harrison Metal, Tectonic Capital i Jackson Square Ventures. Jeśli dodać tę rundę do wcześniej nieujawnionych funduszy zalążkowych prowadzonych przez Harrison Metal, Outlier zebrał obecnie w sumie 16 milionów dolarów. W ramach obecnej inwestycji do zarządu firmy Outlier dołącza Julia Stiglitz z GSV.
Założyciel i dyrektor generalny Aaron Rasmussen wcześniej pomagał popularyzować naukę online jako współzałożyciel i dyrektor kreatywny w MasterClass. Kiedy firma Outlier rozpoczęła działalność w zeszłym roku, Rasmussen powiedział, że jego celem jest rozwiązanie problemu rosnących kosztów szkolnictwa wyższego poprzez zaoferowanie bardziej przystępnej alternatywy.
Alternatywa ta przybiera formę podstawowych zajęć w szkołach wyższych, począwszy od zajęć z matematyki i podstaw psychologii, które są prowadzone przez profesorów i innych instruktorów z takich instytucji jak Yale, MIT, Columbia i Cornell. Są one również nagrywane i udostępniane do oglądania w Internecie.
Opłata za lekcje wynosi 400 dolarów za rok (obejmuje to wszystkie koszty, w tym podręczniki), co jest znacznie bardziej przystępne niż rok na zwykłej uczelni. A jeśli zdasz, dostaniesz kredyt na studia na Uniwersytecie w Pittsburghu. Firma Outlier ogłosiła również, że rozszerza swoje partnerstwo z Uniwersytetem w Pittsburghu na wiosnę i lato 2020 roku.
– Naszą misją jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji i zmniejszenie zadłużenia studentów. Dzięki tym funduszom i wiedzy, którą zdobyliśmy dzięki naszym dwóm kursom pilotażowym w jesiennym semestrze 2019 r., będziemy nadal budować więcej kursów na poziomie podstawowym i rozszerzać je, aby pomieścić więcej studentów i więcej ekspertów w swoich dziedzinach, którzy mogą zapewnić najwyższej jakości edukację po rozsądnych cenach – powiedział Rasmussen w oświadczeniu.
Branża edutech rozwija się
Branża edukacyjna to jeden z najważniejszych obszarów. To ona daje podwaliny pod rozwój. Nic więc dziwnego, że wiele firm technologicznych interesuje się właśnie tą działką. Wykorzystując najnowsze technologie możemy nie tylko usprawnić edukację ale również sprawić, że będzie ona bardziej efektywna. Przykład Outlier.org dotyczy szkolnictwa wyższego. Jednak warto pamiętać również o wcześniejszych etapach edukacji, które są równie ważne.
Dobrym przykładem startupu, który postanowił zająć się wspieraniem edukacji na samym początku jest Lalilo – edutech z Paryża. Firma została założona w 2016 roku i dostarcza rozwiązanie, które wspiera naukę czytania w najniższych klasach szkoły podstawowej oraz w przedszkolach.
Dzięki temu rozwiązaniu nauczyciele mogą indywidualnie podchodzić do każdego ucznia, kierować do nich uszyte na miarę instrukcję oraz sprawdzać indywidualne postępy każdego z osobna. Ten startup również został doceniony za swoje osiągnięcia. Pod koniec 2019 roku otrzymał 5 milionów euro na rozwój swojego rozwiązania, o czym pisaliśmy tutaj.
Projekty z branży edutech są niezwykle ważne. Nowe technologie nie tylko przyśpieszają naukę ale również tworzą ją ciekawszą, efektywną a co najważniejsze pozwalają na wyeliminowanie błędów tradycyjnej edukacji, która na przykład przez jednakowe podejście do wszystkich blokuje indywidualne podejście. Miejmy nadzieję, że takich projektów będzie coraz więcej, a nasze dzieci już niebawem będą miały szansę uczyć się w prawdziwych szkołach z przyszłości.