Startup Pogaduszki dołączył do VII edycji InCredibles

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Startup Pogaduszki dołączył do VII edycji InCredibles

Udostępnij:

Startup Pogaduszki dołączył do programu InCredibles Sebastiana Kulczyka. Zespół Pogaduszek został również finalistą Carpathian Startup Fest 2023. 

Pogaduszki to aplikacja, która dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji zamienia tradycyjne ćwiczenia logopedyczne na mobilne gry sterowane głosem dziecka. Dodatkowo moduł AI diagnozuje, które głoski w wymowie dziecka wymagają wsparcia logopedycznego i podsuwa dziecku odpowiednie do problemów gry i ćwiczenia.

Problem dzieci z wadami logopedycznymi

W Polsce można zauważyć wzrost odsetek dzieci z wadami logopedycznymi, przekraczający już 75%. Niektórzy logopedzi twierdzą, że wady te mogą stać się kolejną chorobą cywilizacyjną. Na rynku brakuje specjalistów z tej dziedziny, a zajęcia w szkołach okazują się niewystarczające. Prywatne konsultacje logopedyczne są coraz droższe, co wielu rodzicom uniemożliwia skorzystanie z nich. Ponadto, wiele dzieci nie chce wykonywać ćwiczeń logopedycznych, uznając je za przestarzałe i nieadekwatne do ich codziennej rzeczywistości zdominowanej przez gry komputerowe.

W takiej sytuacji istnieje zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania, które pomogą zarówno rodzicom, jak i logopedom w codziennej pracy. Można powiedzieć, że jest to jedno z oczekiwań rynku i potrzeb w dziedzinie logopedii.

Pogaduszki chcą rozwiązać problem dzieci, rodziców i logopedów

Taką aplikacją są „Pogaduszki”. Dzięki AI aplikacja samodzielnie zdiagnozuje dziecko i wykrywa, jakie wady logopedyczne wymagają terapii. Drugi moduł, także oparty na AI, przeprowadzi terapię w oparciu o immersyjne, sterowne głosem gry. Od początku interakcji z aplikacją dziecko ma poczucie, że uczestniczy w zabawie, a nie w zaawansowanej technologicznie diagnozie i terapii.

W przyszłości z poziomu aplikacji będzie można też skonsultować się z logopedą, żeby potwierdzić diagnozę lub uzyskać pomoc w trudniejszych przypadkach.

Biostra Solutions również dołączyła do programu InCredibles

Biostra Solutions to spółka tworząca technologię, która umożliwia przetwarzanie bioodpadów w nawozy organiczne. Spółka dostała się do programu wprost z finału konkursu Orzeł Innowacji Rzeczpospolitej, który odbył się 24 maja 2023 r. w Gdańsku podczas konferencji Infoshare 2023. Startup został zwycięzcą w kategorii „Rozwiązanie dla dobra wspólnego”.

AI4SKIN wybrany do VII edycji InCredibles

Przed miesiącem, spośród 20 najlepszych startupów wyłonionych w półfinałach Startup Contest, został wybrany jeden – polski startup AI4SKIN, który także weźmie udział w VII edycji InCredibles, programu mentoringowego dla młodych przedsiębiorców z wizją, stworzonego przez Sebastiana Kulczyka. Produkt AI4SKIN pozwala na wczesną diagnozę raka skóry za pomocą sztucznej inteligencji.