Startup Sauna powraca

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

25 lutego odbędzie się finał drugiej polskiej edycji Startup Sauna – fińskiego akceleratora dla startupów pochodzących z krajów bałtyckich. Główną nagrodą w konkursie jest udział w intensywnym, 6-tygodniowym programie szkoleniowym, odbywającym się w Helsinkach, a dla laureatów fińskiego finału…

25 lutego odbędzie się finał drugiej polskiej edycji Startup Sauna – fińskiego akceleratora dla startupów pochodzących z krajów bałtyckich. Główną nagrodą w konkursie jest udział w intensywnym,  6-tygodniowym programie szkoleniowym, odbywającym się w Helsinkach, a dla laureatów fińskiego finału, tygodniowy wyjazd do Doliny Krzemowej.  Czasu na zgłoszenia jest już niewiele, ponieważ zapisy trwają tylko do 17.02.2012.

Krew, pot i łzy obiecali nam na  początku organizatorzy Sauny. Każdemu kto chce stworzyć odnoszącą sukcesy firmę polecam przeżycie tak intensywnych sześciu tygodni – twierdzi zwycięzca pierwszej polskiej edycji Łukasz Łopociński z imgn.it –  Praca z doborowym zespołem specjalistów z różnych branż pomaga w nakreśleniu kierunku rozwoju firmy, na jakim rynku warto się rozwijać, jaki model biznesowy przyjąć. Ta wiedza jest nieoceniona. Dla mnie osobiście było to rewelacyjne doświadczenie i bez zastanowienia wziąłbym udział w programie jeszcze raz.

Startup Sauna stworzony został z myślą o startupach szukających inwestycji zalążkowych,  zajmujących się różnymi dziedzinami, pod warunkiem, że mają potencjał do rozwoju na rynkach międzynarodowych.  Do tej pory, program ukończyło 48 startupów, którym akcelerator pomógł uzbierać ponad 8 milionów Euro.

Organizatorem finału jest Polska Przedsiębiorcza oraz Business Link Warszawa. Głównym sponsorem jest PayPal Polska, a wydarzenie wspiera fundusz hardGamma Ventures

Gośćmi specjalnymi finału będą:

  • Paolo Borella, założyciel Boro Oy;
  • Ramone Darabiha R&D Manager w Rovio;
  • Pai Ilola, CEO Planetfity;
  • Stefan Lideberg, Venture Partner w Condor.

Dodatkową nagrodą polskiego finału jest miesięczne członkostwo w Business Link z nieograniczonym dostępem do powierzchni coworkingowej.

Zgłoszenia można wysyłać używając formularza umieszczonego na dole tej strony.

źródło: informacja prasowa