Startup TuPrawnik.pl zdobył nagrodę w prestiżowym konkursie FinTech & InsurTech Awards

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Startup TuPrawnik.pl zdobył nagrodę w prestiżowym konkursie FinTech & InsurTech Awards

Udostępnij:

Twórcy serwisu TuPrawnik.pl otrzymali nagrodę w kategorii Startup podczas FinTech & InsurTech Digital Congress. TuPrawnik.pl to platforma, dzięki której można szybko i bezpiecznie skontaktować się z odpowiednim specjalistą i zlecić mu przygotowanie porady prawnej. Niedawno firma rozpoczęła współpracę z PKO Bankiem Polskim przy projekcie e-prawnik.

Cyfryzacja wkracza w każdą dziedzinę życia. Możliwość płatności telefonem czy założenie firmy całkowicie przez internet stały się już standardem. Dotychczas obszarem niezagospodarowanym przez nowe technologie była branża prawnicza. Pierwsze kroki stawia tu serwis TuPrawnik.pl.  Został wyróżniony prestiżową nagrodą FinTech & InsurTech Awards w kategorii Startup, która wybiera najciekawsze rozwiązania technologiczne dla sektora finansowego i ubezpieczeniowego. Firmę doceniono między innymi za współpracę i wspólny projekt z największym bankiem w Polsce – czyli uruchomioną niedawno usługę e-prawnik, skierowaną do klientów PKO Banku Polskiego z sektora MŚP.

– PKO Bank Polski zmienia się w kierunku firmy technologicznej z licencją bankową, a współpraca ze startupami i innowacyjnymi firmami pozwala nam budować sieć usług dodanych dla klientów. Chcemy, aby klienci PKO Banku Polskiego zawsze mogli korzystać z produktów, które odpowiadają ich potrzebom. Nie będą wtedy musieli szukać alternatywnych rozwiązań poza bankiem. Jednym z takich rozwiązań jest narzędzie pozwalające na zdalne konsultacje prawne, opracowane przez startup TuPrawnik. Cieszę się, że potencjał rozwiązania został dostrzeżony również przez kapitułę konkursu – mówi Adam Marciniak, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego.

TuPrawnik.pl łączy klientów z wysokiej jakości specjalistami w danej dziedzinie prawa. Wystarczy, że zainteresowany wypełni krótki wniosek opisujący problem. Zaszyfrowany materiał trafia do wybranych prawników, którzy specjalizują się w tej dziedzinie. Następnie klient otrzymuje propozycję usługi wraz z wyceną. Może również sprawdzić danego prawnika. Przed umieszczeniem w serwisie każdy ze specjalistów jest dokładnie weryfikowany, łącznie jest ich już ponad 300. Co ważne, znalezienie właściwego specjalisty jest całkowicie bezpłatne. Klient płaci dopiero, gdy wybierze już najlepszą ofertę. Na platformie znajdują się także pakiety najpopularniejszych, wystandaryzowanych usług prawnych, w stałej cenie, podzielonych na kategorie. Są skierowane zarówno do osób indywidualnych, jak i firm.

Kolejne wyróżnienie dla prawniczego startupu

To nie pierwsze wyróżnienie dla TuPrawnik.pl. W ubiegłym roku serwis zakwalifikował się do MIT Enterprise Forum Poland – jednego z największych na polskim rynku akceleratorów dla startupów technologicznych, który powstał na podstawie koncepcji stworzonej w jednej z najbardziej znanych amerykańskich uczelni, Massachusetts Institute of Technology. Dzięki niemu twórcy portalu uzyskali dostęp m.in. do zaplecza technologicznego i technicznego, laboratoriów, międzynarodowych ekspertów i mentorów. Prestiżowy program zakłada akcelerację w ścieżce ogólnej oraz w czterech wyspecjalizowanych ścieżkach branżowych. Serwis TuPrawnik.pl zakwalifikowany został do ścieżki Let’s Fintech with PKO Bank Polski organizowanej we współpracy z partnerem głównym programu. Jej efektem jest m.in. wdrożona dla klientów banku z sektora MŚP usługa e-prawnik.

Ubezpieczenie prawne na horyzoncie

– Odnotowujemy stały wzrost zainteresowania zarówno wśród przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych. Codziennie rejestrują się u nas także nowi adwokaci, radcowie prawni i doradcy podatkowy, którzy chcą świadczyć profesjonalne usługi za pośrednictwem naszej platformy. W przyszłości planujemy m.in. rozszerzyć ofertę o możliwość wykupienia „ubezpieczenia prawnego”. W praktyce będzie to wyglądało tak, że klient będzie mógł za określoną kwotę wykupić polisę, która pokryje koszty świadczenia pomocy prawnej, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Nową usługę planujemy wprowadzić razem z partnerem z branży ubezpieczeniowej – podsumowuje Sławomir Siezieniewski.