Informacje o startupach medycznych w jednym miejscu.
– Ministerstwo Zdrowia, firmy farmaceutyczne czy lekarze często szukają wiarygodnych informacji jakie innowacje są dostępne na rynku. Niestety, do dziś, można było bazować tylko na żmudnym przeszukiwaniu Internetu w poszukiwaniu pojedynczych informacji. Chcemy to zmienić, przygotowując kompendium wiedzy o startupach medycznych w Polsce – w postaci raportu – deklarują organizatorzy MEDmeetsTECH. – Na bieżąco jesteśmy w kontakcie z większością startupów med-tech i widzimy ich potencjał. Chcemy podzielić się tą wiedzą. Wierzymy, że pomoże to zbudować zaufanie do innowacji oraz umożliwi ich szybszy rozwój.
Co znajdzie się w raporcie?
Raport opisywać będzie startupy z szeroko pojętego obszaru medycyny i lifescience, a także ich doświadczenia we współpracy z dużymi firmami czy instytucjami medycznymi oraz rządowymi. Dokument będzie ogólnie dostępny i bezpłatny. Raport zostanie zaprezentowany na najbliższej edycji konferencji MEDmeetsTECH, która odbędzie się 26 marca 2019 w Warszawie. (https://medmeetstech.com)
Przy realizacji badania współpracujemy z agencją badawczo-strategiczną Atena Research & Consulting, która na co dzień zajmuje się m.in. badaniami rynku i projektami strategicznymi dla rynku medycznego i technologicznego.
Korzyści dla startupów
– Startupy, które wezmą udział w badaniu tak naprawdę działają na rzecz całego środowiska startupowego. Widzimy nadal małe zaufanie do innowacji medycznych – chcemy pokazać, że niesłusznie, bo wiele się dzieję w tym temacie w Polsce – dodaje Janusz Kowalski, jeden z organizatorów MEDmeetsTECH.
Jak można zgłosić swój projekt?
Wszystkie startupy z obszaru medycyny, sportu, zdrowia, odżywiania mogą wziąć udział w badaniu, odpowiadając na pytania znajdujące się pod tym linkiem: https://ankieteo.pl/survey/5c333258-4a14-42bc-a973-e5f12ef8ba2c
Zgłoszenia zbierane są do 5 lutego 2019 r.