Startupy pozytywnego wpływu według Koźmiński Business Hub

Dodane: 26.04.2019

Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Spółka Koźmiński Business Hub przygotowała obszerny raport na temat polskich startupów, które przyczyniają się do zapoczątkowania nowej fali przedsiębiorczości – w różnych branżach – skierowanej na zmiany jakości i stylu życia, wzorców produkcji i konsumpcji, w kierunku realizacji wizji zrównoważonego rozwoju.
W raporcie znajdziemy przede wszystkim 18 szczegółowych case studies wyróżnionych startupów i podejmowanych przez nie wyzwań społecznych, z opisem modelu biznesowego i wpływu społecznego.

W publikacji znaleźli się m.in.:

 1. Deko Eko
 2. Leżę i Pracuję
 3. Gerere
 4. WoshWosh
 5. LokalnyRolnik
 6. Zwolnieni z Teorii
 7. Oprócz tego, w raporcie przedstawiono też 11 najważniejszych inicjatyw wsparcia startupów pozytywnego wpływu w Polsce, w tym np. Chivas Venture, Simpact czy Social Business Accelerator.

  Publikacja składa się też z wypowiedzi ekspertów, dotyczących rynku startupowego, innowacji społecznych, zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialności biznesu w kontekście rozwoju startupów pozytywnego wpływu. W raporcie poddano również analizie trendy światowe, europejskie i polskie w obszarze innowacyjnej przedsiębiorczości społecznej, społecznych innowacji w biznesie i nowej fali startupowej.

  Pełen raport dostępny jest na stronie.

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem