AlleKurier

transport i komunikacja
www.allekurier.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
pośrednictwo
Udostępnij:

AlleKurier jest brokerem usług kurierskich, pośredniczącym między firmami kurierskimi a nadawcami. Dzięki rabatom jakie wynegocjowała platforma, AlleKurier umożliwia wysyłanie listów, paczek oraz palet palet często o ponad 60% taniej niż gdyby użytkownik zamawiał usługi bezpośrednio u przewoźników.

Czym jest Wasz projekt?

AlleKurier jest brokerem usług kurierskich, pośredniczącym między firmami kurierskimi a nadawcami. Serwis umożliwia korzystanie z usług takich firm jak UPS, DPD, DHL oraz K-EX. Dzięki rabatom jakie wynegocjowała platforma, AlleKurier umożliwia wysyłanie listów, paczek oraz palet w Polsce oraz do dowolnego kraju na świecie (palety obecnie w kraju oraz do Litwy, Łotwy i Estonii) często o ponad 60% taniej niż gdyby użytkownik zamawiał usługi bezpośrednio u przewoźników.

Jaki problem rozwiązujecie?

Osoby, które nadają niewielkie ilości przesyłek nie mają możliwości samodzielnie wynegocjować niskich cen u firm kurierskich. AlleKurier skupia dużą ilość przesyłek, co umożliwiło znaczące obniżenie kosztów często ponad 60%. Serwis oferuje bardziej przyjazne narzędzia, pozwalające łatwiej i szybciej zamówić odpowiednią usługę nawet osobom bez doświadczenia. AlleKurier daje również dostęp do usług, których firmy kurierskie nie oferują. Przykładem jest zwrot kwoty pobrania już nawet następnego dnia po doręczeniu przesyłki, przykładowo zamawiając bezpośrednio w DPD należałoby czekać aż 10 dni.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Platforma jest skierowana głównie do sprzedawców internetowych małej i średniej wielkości. Liczba wysyłanych przesyłek jeśli nie przekracza 100 w ciągu miesiąca zazwyczaj nie pozwala na samodzielne wynegocjowanie odpowiednio niskich cen u firm kurierskich. Brak konieczności podpisywania umów z AlleKurierem daje też możliwość korzystania z serwisu podmiotom prowadzącym sprzedaż sezonową oraz eliminuje ryzyko nieosiągnięcia narzuconej umową miesięcznej liczby paczek. Serwis jest również skierowany do osób indywidualnych, które tylko sporadycznie mają potrzebę coś przesłać.

Kto stoi za projektem?

Założycielem oraz głównym programistą jest Krzysztof Kukla, absolwent Politechniki Krakowskiej. Wspólnikiem projektu jest Jacek Maj, przedsiębiorca, który branżą transportową zajmuje się od przeszło 20 lat. W projekt jest zaangażowanych jeszcze kilku etatowych pracowników.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Platforma funkcjonuje już 1,5 roku. Projekt jest w fazie intensywnego rozwoju. Firma osiągnęła stabilizację, która pozwala na ciągłe wdrażanie nowych pomysłów oraz umacnianie swojej pozycji na rynku.

Jakie są plany rozwoju?

Cele, które możemy już teraz zdradzić to dostarczenie dobrych narzędzi optymalizujących i przyspieszających pracę sprzedawców internetowych. AlleKurier chce również otworzyć się na rynki zagraniczne.

Startupy

Dodaj startup