Askberry

inna
https://askberry.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
pośrednictwo
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Askberry.pl jest portalem, który łączy potrzeby ludzi dotyczące usług konsumenckich z wykonawcami świadczącymi te usługi. Wykonawcy to często małe lokalne firmy, które nie mogą pozwolić sobie na marketing sieciowy. Firmy te mogą świadczyć usługi konkurencyjne cenowo oszczędzając na kosztach związanych z marketingiem i sprzedażą. A to właśnie tę funkcję przejmuje Askberry.pl – platforma, która chce być głównym miejscem styku klientów i usługodawców, pozwalając oszczędzić czas i pieniądze jednych i drugich.

Jaki problem rozwiązujecie?

Askberry.pl rozwiązuje problem związany z poszukiwaniem odpowiednich wykonawców do realizacji usługi. Obecnie klient jest zmuszony skorzystać z wielu źródeł, zebrać kontakty, wyjaśnić każdemu z wykonawców szczegóły realizacji usługi (zakres prac, budżet, termin, itp.), a na końcu porównać oferty. Na askberry.pl klient wypełniając ankietę, dokładnie opisuje swoje potrzeby i pozostaje mu tylko poczekać na zainteresowanych wykonaniem zlecenia usługodawców. Z drugiej strony dzięki askberry.pl wykonawca zyskuje narzędzie, dzięki któremu jest informowany o wszystkich zleceniach z jego branży pojawiających się w okolicy i to od niego zależy, czy zdobędzie klienta. Na jedno zlecenie klienta może odpowiedzieć maksymalnie 5 usługodawców (dlatego konkurencja jest mniejsza niż na innych portalach). Askberry.pl pozwala także każdemu z usługodawców prowadzić swój profil, na którym prezentuje siebie oraz zbiera oceny i komentarze od klientów. Fachowcy dokonują opłaty dopiero w momencie, gdy sami zdecydują, czy są zainteresowani zleceniem i chcą przesłać swoją ofertę klientowi. Na askberry.pl nie ma żadnych dodatkowych opłat za posiadanie profilu czy przeglądanie zleceń.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt skierowany jest do klientów szukających wykonawców z szerokiej grupy usług, od remontu domu, poprzez zorganizowanie ślubu, sprzątanie, catering, poprowadzenie korepetycji dla naszej pociechy, aż do stworzenia strony www dla naszej firmy. Z drugiej strony kierujemy portal do wykonawców świadczących usługi z 7 głównych kategorii - Dom i ogród, Wydarzenia, Sport, Nauka, Biznes, Zdrowie i uroda, Inne

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Portal pobiera drobne opłaty od usługodawców za kupno kontaktu do klienta i złożenie swojej oferty. Opłata ustalana jest według szacowanej ceny, którą usługodawca może zarobić wykonując daną usługę i może wynieść maksymalnie 5 proc. średniej wartości całej transakcji.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoi grupa 9 osób, posiadających doświadczenie zarówno w zarządzaniu, marketingu, jak i w IT, zdobyte podczas pracy w dużych korporacjach.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Portal posiada pełną funkcjonalność. Pod koniec grudnia została wypuszczona pierwsza wersja aplikacji mobilnej (iOS i Android). Obecnie skupiamy się na rozbudowaniu bazy danych usługodawców oraz pozyskaniu klientów finalnych, głównie koncentrując się na dwóch dużych miastach – Warszawie i Poznaniu.

Jakie są plany rozwoju?

Najbliższymi celami wyznaczonymi dla askberry.pl jest rozszerzenie działań na całą Polskę oraz budowanie rozpoznawalności marki. Głównym celem jest zbudowanie licznej grupy usługodawców w największych miastach w Polsce i przekonanie klientów do nowego podejścia w szukaniu wykonawców w Internecie.

Startupy

Dodaj startup