Audeo.pl

kultura i sztuka, rozrywka, e-commerce, aplikacje
http://audeo.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Audeo.pl jest nowoczesną platformą oferującą bogaty wybór audiobooków w postaci plików do pobrania i odsłuchania. W ofercie znajduje się ponad 2500 pozycji. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, książek można słuchać korzystając zarówno z komputera stacjonarnego, laptopa, odtwarzacza mp3

Czym jest Wasz projekt?

Audeo.pl jest nowoczesną platformą oferującą bogaty wybór audiobooków w postaci plików do pobrania i odsłuchania. W ofercie znajduje się ponad 2500 pozycji. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, książek można słuchać korzystając zarówno z komputera stacjonarnego, laptopa, odtwarzacza mp3 czy smartfona z systemem Android oraz iPhona i iPada.

Jaki problem rozwiązujecie?

Audeo.pl to nasze inne spojrzenie na audiobooki. Zrywamy z tradycyjnym, powszechnym i… staroświeckim modelem prezentowania i sprzedaży audiobooków. Audeo.pl to platforma dostępna przez www, ale i co ważniejsze przez aplikację mobilną. Za pomocą dwóch „tapnięć” dostaniecie się do kluczowych funkcjonalności systemu. Nie ukrywamy oferty za podaniem e-maila czy założeniem konta. Postawiliśmy na prostotę i łatwość obsługi. Nasza aplikacja została zaprojektowana tak, aby koncentrować się na słuchaniu audiobooka, a nie na niepotrzebnie skomplikowanej obsłudze.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Audiobooki to nie kontra, lecz uzupełnienie tradycyjnej książki. Audeo.pl to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu, są ciągle w ruchu lub po prostu lubią książki. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom (audiobook w wersji pliku, aplikacja mobilna) to również znakomita opcja dla osób interesujących się nowinkami technicznymi.

Kto stoi za projektem?

Audeo.pl to platforma Ateria Sp. z o.o. - firmy skupiającej pasjonatów e-commerce oraz działalności w szeroko pojętym Internecie. Celem działalności firmy jest dostarczenie Internautom wysokiej jakości produktów i usług, ułatwiających im codzienne życie. Ateria jest właścicielem jednego z największych w Polsce portali zakupów grupowych - FastDeal.pl, a także portali Audiobook.pl oraz WiemyGdzie.pl. Firma jest jedną ze spółek grupy kapitałowej DGA SA – dynamicznie rozwijającej się firmy specjalizującej się w doradztwie gospodarczym i konsultingu.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Start Audeo.pl to przełom sierpnia i września. Jednak platforma jest naturalnym rozwinięciem już 7 letniej współpracy jako audiobook.pl z wszystkimi najważniejszymi wydawcami audiobooków w Polsce. Dotychczas nasza księgarnia audiobook.pl była liderem w sprzedaży audiobooków na płytach CD. 80% asortymentu jest tu dostępne od ręki w naszym centrum logistycznym. Teraz dokładamy do tego pliki- dając klientowi wybór- książka w pliku na smartfonie lub płyta CD.

Jakie są plany rozwoju?

Biznesowo dla nas jest to projekt bardzo ważny - zaangażowaliśmy znaczące zasoby, koncentrujemy się na budowaniu zasięgu, poszerzamy nieustannie ofertę. Szykujemy się do akwizycji- w strategii Aterii Sp z o.o. cyfrowe produkty są istotnym elementem budowania portfolia produktów Spółki. A co do samego projektu- 7 letnie doświadczenie na rynku audiobooków, współpraca z wszystkimi wydawcami oraz portalem zakupów grupowych fastdeal.pl pozwala nam przygotowywać promocję i rabaty dotąd nie spotykane na rynku.

Startupy

Dodaj startup