carQ.pl

transport i komunikacja, motoryzacja, lifestyle, e-commerce, aplikacje
www.carQ.pl
Finansowanie:
inwestor prywatny, własne
Model biznesowy:
abonament, pośrednictwo, freemium, usługi premium, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Każdy, kto planuje zakup „nowego” – używanego samochodu, chciałby dowiedzieć się o nim jak najwięcej. carQ.pl to narzędzie do sprawnego pozyskania informacji na temat weryfikowanego pojazdu. Dowiesz się, czy pojazd ma ważne i regularnie wykonywane obowiązkowe badania techniczne, czy jest ubezpieczony, pochodzi z polskiego salonu czy sprowadzono go z zagranicy, ilu miał dotychczas właścicieli oraz czy aktualnym jest osoba fizyczna, czy też firma. W prosty sposób otrzymasz zagregowane dane techniczne, historię pojazdu, odnotowane przebiegi wraz z przybliżonym na dzień dzisiejszy. Dowiesz się ile pali konkretny model i jakie są podstawowe koszty jego eksploatacji. Wśród zestawu danych znajdują się również informacje dotyczące rozmiarów opon z możliwością natychmiastowej weryfikacji ceny czy też odnośnie rodzaju oleju silnikowego, ilości niezbędnej przy wymianie oraz częstotliwości. Wszystko to uzyskasz, wprowadzając numer rejestracji pojazdu, VIN i datę pierwszej rejestracji. Istotną innowacją, którą proponuje carQ.pl są aplikacje mobilne (Android i iOS) wyposażone w skaner kodu QR (Aztec). Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację i zeskanować kod, aby otrzymać wszystkie informacje w formie uporządkowanego raportu PDF zawierającego szczegóły o pojeździe.

Jaki problem rozwiązujecie?

Naszym fundamentalnym założeniem jest rozwijanie platformy, która rozpowszechni prosty i bezpłatny dostęp do danych weryfikowanego pojazdu pozyskiwanych w czasie rzeczywistym. Angażujemy do tego celu wieloźródłowe agregowanie danych, wykorzystując zarówno dostępne technologie, jak również autorskie rozwiązania w obszarze przetwarzania obrazów. Dzięki carQ.pl:

 1. Sprawnie i bezpłatnie zweryfikujesz pojazd i pozyskasz raport PDF wygenerowany w czasie rzeczywistym, zawierający zagregowane dane pochodzące z wielu źródeł.
 2. Zyskujesz możliwość nieograniczonego zarządzania przypomnieniami dotyczącymi ważnych dat (obowiązkowe badania okresowe, ubezpieczenia, dowolne zdarzenia serwisowe ustawione samodzielnie – również w modelu „przypomnij mi przy przebiegu”).
 3. Przygotujesz oferty sprzedaży pojazdów w czasie krótszym niż 3 minuty. Wystarczy, że:
  a) Zeskanujesz kod z dowodu rejestracyjnego pojazdu,
  b) Zaznaczysz wyposażenie dodatkowe pojazdu, dodasz zdjęcie i cenę,
  c) Wygenerujesz plik PDF z ofertą sprzedaży pojazdu.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt kierujemy do każdego aktualnego lub przyszłego właściciela pojazdu zarejestrowanego w Polsce.

 1. Zamierzasz kupić pojazd? Sprawdź bezpłatnie informacje i jego historię na carQ.pl,
 2. Jesteś użytkownikiem pojazdu i nie chcesz aby umknęły tobie ważne daty dotyczące auta? Ustaw alerty przypomnień, a carQ.pl z odpowiednim wyprzedzeniem powiadomi o nich wysyłając bezpłatnie informację mail lub SMS,
 3. Chcesz sprzedać pojazd? Zeskanuj kod z dowodu rejestracyjnego i wygeneruj ofertę korzystając z carQ.pl w 3 minuty!

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Rynek motoryzacyjny w Polsce z około 29 milionami zarejestrowanych pojazdów to ocean możliwości i szansa rozwoju dla ciekawych projektów, które trafią w potrzeby klientów. Widzimy miejsce dla platformy carQ.pl. Zachowując model bezpłatnego dostępu do szerokiego zakresu udostępnionych usług, zarabiamy na:

 1. Oferowaniu pakietów płatnych Pakiet PRO Umożliwia generowanie nieograniczonej liczby ofert sprzedaży oraz eksportowanie bazy pojazdów znajdujących się w profilu użytkownika. Pakiet BIZNES umożliwia zarządzanie wieloma użytkownikami w ramach jednego profilu, obszerną analityką na temat pojazdów zweryfikowanych przez zespół, dostęp do API.
 2. Dostęp do API – możliwość indywidualnej konfiguracji konta zintegrowanego z aplikacją mobilną służącą jako skaner kodów z dowodu rejestracyjnego pojazdu.
 3. Współpracy z branżowymi partnerami z sektora producentów pojazdów, części i akcesoriów motoryzacyjnych, usług finansowania i ubezpieczeń komunikacyjnych.

Kto stoi za projektem?

Autorem i pomysłodawcą projektu jest piętnastoletni Kajetan Rogalski. Wystarczająco długo i cierpliwie rozwijał koncepcję, aby w końcu namówić do poważnej współpracy ojca. Doświadczenie rodzica pozwoliło na stworzenie firmy, która systematycznie i dynamicznie tworzy narzędzia carQ.pl w oparciu o zespół profesjonalistów z branży IT, motoryzacyjnej i doradczej.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

carQ.pl zostało udostępnione w marcu 2018 roku i jest w pełni funkcjonalnym narzędziem w sieci. Rozwijamy się każdego dnia reagując na sugestie użytkowników. Możemy być dumni ze współpracy z kilkoma partnerami, a zaproszenia na imprezy takie jak Innovation Day, BZ WBK (Biuro Innowacji Cyfrowej) czy Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego jako wybrany z rynku startup dodaje nam wiary i motywacji do wytężonej pracy.

Jakie są plany rozwoju?

Pracujemy nad kolejnymi funkcjonalnościami, które dostarczą jeszcze więcej zagregowanych danych, w taki sposób, aby użytkownik otrzymał pakiet informacji umożliwiający podejmowanie racjonalnych decyzji dotyczących własnego pojazdu. Planujemy również pozyskać inwestora, aby zdynamizować rozwój i zdobywać nowych użytkowników i partnerów z poszczególnych grupach docelowych. Ze względu na tempo zmian i udostępnianie kolejnych możliwości aplikacji zachęcamy do śledzenia informacji na naszym profilu Facebook oraz odwiedzanie platformy carQ.pl Sprawdź swój pojazd teraz! Zapraszamy na www.carQ.pl

Startupy

Dodaj startup