ChcęUmieć

edukacja, aplikacje
chceumiec.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny, usługi premium, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

ChcęUmieć jest aplikacją mobilną przeznaczoną dla uczniów i nauczycieli. Wprowadzamy nową jakość odnajdywania właściwego nauczyciela. Ułatwiamy także dotarcie do nowej grupy uczniów. Projekt kierujemy nie tylko dla korepetytorów i uczniów przedmiotów szkolnych, ale również dla trenerów sportowych i innych dziedzin życia.

Jaki problem rozwiązujecie?

Obecny model odnajdywania nauczycieli polega na szukaniu ich poprzez portale ogłoszeniowe lub przez bezpośrednie polecenie. Skutkuje to dużym narzutem czasowym i brakiem możliwości kreowania ceny za lekcje. Pozyskiwanie uczniów również ogranicza się do zamieszczania ogłoszeń i biernego czekania na kontakt. Aplikacja ChcęUmieć pozwala nauczycielom zamieścić swoje kryteria- przedmiot, minimalną cenę za godzinę lekcji, dzielnice w których chcą uczyć oraz informację, czy są w stanie dojechać do ucznia. Jedynie co musi zrobić uczeń, to wysłać ogłoszenie określające czego, gdzie i za ile chce się uczyć. Wszyscy nauczyciele, dla których ogłoszenie spełnia kryteria są o nim powiadamiani. Od nich zależy, czy chcą się go podjąć. Ostatni głos należy jednak do ucznia i to on może zdecydować z kim odbędzie lekcje.

Do kogo kierujecie swój projekt?

ChcęUmieć jest aplikacją dedykowaną dla uczniów i korepetytorów. Każdy kto szuka nauczyciela lub jest nauczycielem i szuka nowej grupy uczniów jest naszym potencjalnym klientem - nieważne czy mówimy o lekcjach z matematyki, gotowania, pływania czy języka serbskiego.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Nasza aplikacja zawsze będzie pozwalała bez opłat zamieścić swoje ogłoszenie i odnaleźć nauczyciela. Obecnie skupiamy się nad promocją pomysłu oraz na przekonaniu do niego jak największej liczby użytkowników. Kolejnym etapem jest komercjalizacja.

Kto stoi za projektem?

Pracujemy nad nim w trójkę: Piotr i Paweł są głownie zaangażowani w rozwój techniczny aplikacji, Tomasz odpowiada za sprawy marketingowo-prawne. W takim zespole pracujemy nad ChcęUmieć od 3 miesięcy. Obecnie wysiłki całej naszej trójki skupiają się na promocji.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Aplikacja w wersji 1.5 jest dotępna w Google Play, od dłuższego czasu funkcjonuje również nasza strona chceumiec.pl. Obecnie pracujemy nad pozyskaniem odpowiednio dużej liczby użytkowników. Jako nasze pierwsze miasto wybraliśmy Kraków i to własnie tutaj szukamy nauczycieli i potencjalnych uczniów. Mamy już podstawową bazę nauczycieli, którzy chętnie odpowiadają na pojawiające się ogłoszenia- udało się również pomóc w odbyciu kilka pierwszych lekcji, co uważamy za bardzo ważny krok i sukces.

Jakie są plany rozwoju?

Chcemy jak najszybciej pozyskać duża liczbę użytkowników w Krakowie i przekonać ludzi do nowego sposobu organizowania prywatnych lekcji. Następnym krokiem będzie ekspansja na pozostałe duże miasta w Polsce i finalnie w całym kraju.

Startupy

Dodaj startup