Colour.me

grafika i design, społeczność, marketing i reklama, e-commerce
https://colour.me/
Finansowanie:
inwestor prywatny
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Colour.me to platforma oferująca projekty, inspiracje oraz wydruki online. Tworzymy kompleksowe rozwiązanie (poli)graficzne, którego brakowało na polskim rynku. Wszystko budowaliśmy od podstaw, tworząc wyjątkowy, autorski soft. U nas można sprawnie wydrukować własny pomysł, skorzystać z darmowych wzorów lub zaprosić do współpracy grafików zapisanych do naszej bazy. Wszystko na jednej stronie, dostępne bez wychodzenia z domu i z zawsze darmową dostawą. Drukujemy wizerunek firm, dobre pomysły oraz wyjątkowy styl. Łączymy rozbudowane zaplecze maszyn poligraficznych ze świeżym start-upowym podejściem. Możemy się pochwalić bogatą ofertą produktów poligraficznych, darmowymi szablonami oraz bazą uzdolnionych grafików.

Jaki problem rozwiązujecie?

Wiemy, jak rozdrobniony jest rynek, dlatego chcemy go zintegrować – ułatwiając pracę zarówno klientom, jak i projektantom. Tak powstała idea Colour.me – postanowiliśmy stworzyć przestrzeń, w której spotkają się dobre pomysły i projekty – a te następnie zaistnieją w druku. Wizja nowoczesnego, poligraficznego e-commerce mogła stać się rzeczywistością dzięki rozmachowi naszych programistów, którzy zbudowali cały serwis od zera. Wszystko po to, aby zaoferować innowacyjną platformę, jakiej brakowało na naszym rynku. Ułatwiamy otrzymanie profesjonalnych materiałów poligraficznych – od projektu aż po druk. Nasze rozwiązanie jest dostępne dla każdego – i to na wyciągnięcie ręki. Znacznie skracamy drogę do otrzymania wyjątkowych projektów i wydruków. Wierzymy, że to może i powinno być wygodne, a przede wszystkim proste. Odpowiadamy na potrzeby małych i średnich firm. Te mogą u nas otrzymać profesjonalne materiały, nie przepłacając. Jesteśmy alternatywą dla kosztownych agencji reklamowych, oferując tańsze i bardziej dopasowane rozwiązania. Łączymy też klientów i projektantów w sieci. Graficy mogą dołączyć do naszej bazy, dodając portfolio i opisując zakres swoich umiejętności – a potem przyjmować zlecenia od naszych klientów. Klienci mogą z kolei nawiązać owocną współpracę z uzdolnionym grafikiem.

Do kogo kierujecie swój projekt?

W szczególności do tych, którzy potrzebują dobrych wydruków, a przy tym cenią wyjątkowe projekty i estetykę na wysokim poziomie. Oswajamy rynek z dobrym projektowaniem, dlatego udostępniamy mnóstwo darmowych autorskich szablonów (nie z gotowego pudełka lub generatora). Nasza platforma jest skierowana zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Zapraszamy też projektantów, chcących zarabiać na swoim talencie. Klienci otrzymują u nas kompleksowe rozwiązanie – mogą wydrukować własne projekty, skorzystać z darmowych szablonów lub zaprosić do współpracy grafika z bazy (zasady współpracy ustalają między sobą). Z kolei projektanci mogą zapisać się do bazy, pochwalić pracami oraz zarabiać na zleceniach od naszych klientów. My dajemy im przestrzeń na portfolio, wygodny komunikator oraz pełną swobodę twórczą. Projektanci już wkrótce będą mogli też zarabiać, dodając do bazy własne szablony.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Zarabiamy, czerpiąc z potencjału ekonomii współdzielenia. Stworzyliśmy platformę, dzięki której umożliwiamy (w łatwy i przyjazny sposób) pozyskanie drukowanych materiałów promocyjnych, dekoracyjnych, okolicznościowych lub uzyskanie po prostu dobrego webowego projektu. My dajemy platformę, my drukujemy i na tym zarabiamy. Naszym klientom gwarantujemy łatwy i przyjazny sposób pozyskania materiałów drukowanych – likwidując próg wejścia, czyli posiadania projektu! Współpracującym z nami projektantom dajemy z kolei szansę na promocję swojej twórczości i jej spieniężenie.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoi młody zespół, chcący zrewolucjonizować podejście do projektowania i druku. Silnikiem projektu jest duża wiedza, ogromne zaplecze poligraficzne i programistyczne, a napędem młody zespół z ogromną pasją i energią do kreowania. Efektem tego jest świeży model biznesowy oparty na solidnym sprzęcie i wiedzy drukarskiej. Mamy świra na punkcie dobrych projektów, poligrafii i designu – mamy nadzieję, że jest to zaraźliwe.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Wciąż jesteśmy w fazie rozwoju i udoskonalania naszych rozwiązań. Wsłuchujemy się w rynek i stawiamy małe kroki – po to, aby idealnie dopasować ofertę do pomysłów i oczekiwań klientów indywidualnych oraz biznesowych. Chcemy zaoferować naszym odbiorcom jeszcze więcej darmowych inspiracji, wzorów i pomysłów. Zależy nam też, aby drukować najlepszy wizerunek firm oraz przelewać na papier wyjątkowe projekty i pomysły.

Jakie są plany rozwoju?

Zamierzamy nadal udoskonalać i rozszerzać posiadane funkcjonalności. Chcemy stać się ulubionym (poli)graficznym miejscem w sieci. Poza rozwijaniem bazy produktów i ich uszlachetnień zamierzamy poszerzyć ofertę konsumencką i zaprosić projektantów do współtworzenia naszej oferty. Z czasem chcemy pojawić się także na rynkach zagranicznych.

Startupy

Dodaj startup