e-Łoś

informatyka i programowanie, aplikacje
www.e-los.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

System e-Łoś łączy w sobie elementy takich systemów jak: ewidencja myśliwych, gospodarka łowiecka, planowanie pozyskania, system księgowy, system magazynowy. A ponadto bieżący podgląd stanu konta każdego członka, monitorowanie pozyskania, mapa łowiska, komunikacja z członkami i...wiele, wiele innych.

Jaki problem rozwiązujecie?

Prowadzenie koła łowieckiego to wielka odpowiedzialność oraz ciężka praca. Wiele dokumentów, arkuszy, skryptów, druków, formularzy. To cała szafa archiwum. System e-łoś ma za zadanie zminimalizować ilość wypisywanych druków, ma ułatwić pracę zarządowi koła, który to pełni funkcję dobrowolnie i bezpłatnie, usprawnić obieg dokumentów między członkami zarządu, trzymać rękę na magazynie karmy, mieć podgląd na stan urządzeń łowieckich oraz umożliwić członkom koła na bieżąco śledzić to, co w kole się dzieje poprzez przeglądanie planów łowieckich, wykonanych pozycji z planu oraz sytuacji finansowej.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Polskie łowiectwo to ponad 118 tysięcy członków zrzeszonych w ponad 2500 kołach łowieckich. Niezmiennie od ponad 20 lat ilość myśliwych regularnie wzrasta. Przybywa nowych, młodych adeptów, którym nie obca jest nowa technologia w życiu codziennym. Stały dostęp do internetu z tabletu czy smartfona to w dzisiejszych czasach norma. Mapy i system geolokacji to dodatek do telefonów. Warto i w tak historycznej branży jakiej jest łowiectwo wprowadzić nowe technologie.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Projekt będzie sprzedawany w ramach abonamentu. Wysokość abonamentu będzie stała, bez względu na ilość modułów. W czasie trwania abonamentu będzie można aktualizować oprogramowanie oraz uzyskać pomoc i wsparcie.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest myśliwy, leśnik i przyrodnik z zamiłowaniem do...komputerów. Łącząc te dwie tak odmienne dziedziny możemy łatwo przewidzieć, że system e-łoś będzie miał wszystko to, co mieć powinien.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest w fazie tworzenia. Mamy projekt, mamy plan, mamy część produktu. Teraz szukamy chętnych do pomocy i dalszego rozwoju.

Jakie są plany rozwoju?

Projekt gotowy chcemy uzyskać z początkiem roku 2018 aby oficjalnie zaprezentować go na targach łowieckich Knieje w Poznaniu. Następnymi targami jakie chcemy odwiedzić to Warszawa, Sosnowiec i Bydgoszcz. Patrząc na lata ubiegłe znacząco wzrasta liczba uczestników targów a co za tym idzie zwiększa się grono odbiorców.

Startupy

Dodaj startup