Fakturowo

e-commerce, biznes i finanse
https://www.fakturowo.pl
Finansowanie:
inwestor prywatny
Model biznesowy:
abonament, usługi premium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Fakturowo.pl to internetowy portal umożliwiający szybkie i proste wystawiania dokumentów online - w pełni wartościowych dokumentów księgowych. Portal działa w oparciu o przeglądarkę internetową, co oznacza, że do jego użytkowania potrzebujemy jedynie komputera (lub tabletu) oraz dostępu do sieci. W serwisie dostępnych jest aż 39 różnych szablonów dokumentów, które można wystawić w 13 językach i 36 walutach. Obliczenia księgowe dokonywane są za nas automatycznie. Gotowy dokument w kilka chwil możemy przesłać na szynkę mailową adresata. Z portalu można korzystać bez rejestracji – z ograniczonym dostępem lub po zarejestrowaniu konta (abonament 50 zł na rok) – z dostępem do wszystkich funkcji. Użytkownicy mają także możliwość darmowego przetestowania serwisu przez 100 dni.

Jaki problem rozwiązujecie?

Fakturowo.pl to nowoczesne rozwiązanie, jakie stosowane jest już popularnie w wielu wysokorozwiniętych krajach zachodnich. Dzięki możliwości szybkiego i prostego generowania dokumentów online całkowicie eliminujemy koszty związane z drukiem, papierem i wysyłką. Oszczędzamy czas i pieniądze. Dbamy także o środowisko, bo nie zużywamy papieru, nie zanieczyszczamy wody i w mniejszym stopniu korzystamy z energii elektrycznej.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Serwis stworzony został z myślą o wszystkich tych, którzy chcą iść z duchem czasu, pracować ekonomicznie i ekologicznie, oszczędzając przy tym swój czas. Z portalu z powodzeniem mogą korzystać zarówno biura księgowe, firmy, indywidualni przedsiębiorcy, jak i freelancerzy.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Projekt został stworzony w oparciu o abonencki model biznesowy, oznacza to, że koszty generowane są dzięki opłatom uiszczanym przez zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Kto stoi za projektem?

Właścicielami portalu jest firm ECOM z Piotrkowa Trybunalskiego. Portal został stworzony przy współpracy z szeregiem specjalistów – informatyków, programistów, grafików i marketingowców.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Jest to już nasz drugi portal tego typu. Zdecydowaliśmy się uruchomić go po sukcesie pierwszego – Efaktury.org. Zainteresowanie wystawianiem dokumentów online jest w Polsce z roku na rok coraz większe, czego dowodzi nie tylko coraz większa liczba użytkowników, ale i badania przeprowadzane przez specjalistów. W 2015 roku z e-faktur korzystało już 63% Polaków, podczas gdy w 2013 roku zaledwie 37%. Nasze wyniki są więc dla nas satysfakcjonujące, ale nie spoczywamy na laurach – chcemy by były jesze lepsze.

Jakie są plany rozwoju?

Cały czas udoskonalamy portal, dodając dodatkowe funkcje, modernizując layout strony. Naszym celem jest dopasowanie serwisu do potrzeb użytkowników i ich pełna satysfakcja z jego użytkowania. Udoskonalenie oraz promocja portalu, to także działania, dzięki którym chcemy zdobyć jeszcze więcej klientów.

Startupy

Dodaj startup