IT-Leaders

kariera i rekrutacja
www.it-leaders.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
pośrednictwo, usługi premium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

IT-Leaders to platforma rekrutacyjna kojarząca pracodawców z pracownikami z sektora IT, działająca na zasadzie odwróconego modelu portalu pracy. Dzięki zaawansowanym filtrom oferty są dopasowywane do kandydatów, ponieważ to oni tworzą swój profil określając preferencje dotyczące kolejnych kroków zawodowych. Zarejestrowani w platformie Specjaliści pozostają anonimowi, dzięki czemu w ich profilach znajdują się konkretne oczekiwania finansowe, czy interesujące ich stanowiska czy lokalizacje. Sami decydują, który pracodawca może zobaczyć ich dane. Ponadto na naszym blogu pokazujemy sylwetki najlepszych pracodawców, ich środowisko pracy, praktyki i rozwiązania w zakresie tworzenia pożadanego miejsca pracy. Piszemy o nowych technologiach, publikujemy i komentujemy światowe rankingi dotyczące języków programowania, wynagrodzeń w branży IT. Co miesiąc publikujemy kalendarz wydarzeń i eventów dedykowanych Specjalistom z sektora IT.

Jaki problem rozwiązujecie?

Zarówno w Polsce jak i w całej UE sektor IT to typowy rynek pracownika, specjaliści IT nie poszukują aktywnie pracy i nie przeglądają ofert, tym samym ogłoszenia pracy zamieszczane przez pracodawców na portalach pracy stają się coraz mniej skuteczne. Z drugiej strony dostępne na rynku portale zawodowe nie pozwalają na rzetelną identyfikację kandydatów i porównywanie ich wg tych samych kryteriów, co sprawia, że procesy rekrutacyjne trwają długo i niejednokrotnie przedstawiani są niedopasowani kandydaci. Stworzyliśmy intuicyjną i prostą w obsłudze platformę pozwalającą w czasie rzeczywistym wyłaniać dopasowanych kandydatów. Nasi Klienci stawiają na innowacyjność, a my ich wspieramy upraszczając proces rekrutacji do niezbędnego minimum.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Do szeroko pojętej branży IT, Specjalistów (m.in. programistów, project managerów, administratorów, testerów, architektów IT) oraz firm, które szukają Specjalistów IT z regionu CEE.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Naszymi klientami są Pracodawcy IT, stawiamy na skuteczność – dlatego rozliczamy się na zasadzie success fee. Zarejestrowani Pracodawcy mogą bezpłatnie dodawać oferty pracy oraz nawiązywać kontakt z interesującymi Kandydatami, po zatrudnieniu wyłonionej osoby pobieramy 1 krotność miesięcznego wynagrodzenia kandydata. W przypadku większej ilości rekrutacji, możemy zaoferować zdecydowanie preferencyjne warunki.

Kto stoi za projektem?

Zespół łączący kompetencje techniczno rekrutacyjne na czele którego stoi Barbara Kowalewska – Manager i HR-owiec, od ponad 8 lat związana z branżą rekrutacyjną.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Po niespełna roku od podjęcia działań, zyskaliśmy już całkiem dobrą rozpoznawalność na rynku. W ostatnim miesiącu codziennie w platformie rejestruje się kilku nowych pracodawców, mamy już nawiązane pierwsze kontakty z firmami z USA, Wlk. Brytanii i Niemiec, poszukujące polskich specjalistów IT . Naszego bloga odwiedza kilkanaście do kilkunastu tysięcy użytkowników dziennie, jesteśmy na bardzo dobrej drodze, a to dopiero początek:)

Jakie są plany rozwoju?

Jesteśmy ambitni. Od strony rozwoju produktu, cały czas intensywnie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i funkcjonalnościami platformy. Jeśli chodzi o rynek - chcemy być powszechnie dostępną platformą rekrutacyjną, pierwszym wyborem dla pracodawców Polskich i zagranicznych w zakresie pozyskiwania Specjalistów IT z regionu CEE.

Startupy

Dodaj startup