Klauzule niedozwolone (clauzula.pl)

prawo i przepisy, biznes i finanse
clauzula.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny, abonament, usługi premium
Udostępnij:

Pomagamy przedsiębiorcom uniknąć ogromnych kar finansowych wynikających z błędów w ich obecnych regulaminach. Szacuje się, że 75% sklepów posiada klauzule niedozwolone w swoich regulaminach.

Czym jest Wasz projekt?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nasilił kontrole regulaminów i umów (pod względem klauzul niedozwolonych – obecnie jest ich około 2800) między innymi: sklepów internetowych, firm usługowych, agencji nieruchomości, agencji turystycznych i wielu innych, którzy posiadają lub jeszcze nie posiadają swojego regulaminu czy umowy i posługują się nimi w relacjach z klientami. Piszemy poprawne regulaminy/umowy dla przedsiębiorców od nowa, wprowadzamy korektę do obecnych, a także monitorujemy później ich poprawność i dajemy gwarancję.

Jaki problem rozwiązujecie?

Pomagamy przedsiębiorcom uniknąć ogromnych kar finansowych wynikających z błędów w ich obecnych regulaminach. Szacuje się, że 75% sklepów posiada klauzule niedozwolone w swoich regulaminach. W przypadku znalezienia klauzul niedozwolonych lub innych nieprawidłowości przedsiębiorca poniesie wysokie kary pieniężne, m.in. do 10% przychodu z zeszłego roku oraz koszty zastępstwa około 2 tys. zł (dot. tylko 1 klauzuli niedozwolonej).

Do kogo kierujecie swój projekt?

Do przedsiębiorców, którzy posiadają regulaminy i umowy oraz posługują się nimi w relacjach ze swoimi klientami. W szczególności są to: sklepy internetowe, firmy usługowe, agencje nieruchomości, agencje turystyczne, komercyjne biznesy internetowe i tym podobne.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Intensywnego rozwoju. Nie mogę więcej powiedzieć, ale staramy się uświadomić przedsiębiorców z wynikających zagrożeń.

Jakie są plany rozwoju?

Chcemy dotrzeć do wielu biznesów internetowych oraz pobierać abonament za monitoring regulaminów pod względem pojawiania się klauzul niedozwolonych (codziennie w rejestrze pojawia się kolejna klauzula niedozwolona). A następnie zapewnić opiekę prawną firmom, z którymi będziemy współpracować. Głównie nastawiamy się na firmy, które teraz potrzebują naszej pomocy w wymiarze stworzenia czy korekty obecnych dokumentów. Równocześnie dlatego, że intensywnie się rozwijamy i chcemy pomóc większej ilości klientów, do końca lutego mamy ogromne promocje, które cenowo bardzo nas wyróżniają.

Startupy

Dodaj startup