MaszFakture

płatności i rozliczenia, biznes i finanse, produktywność
maszfakture.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Aplikacja maszfakture.pl umożliwia przesyłanie faktur drogą elektroniczną pomiędzy różnymi systemami handlowymi i księgowymi. System elektronicznego obiegu dokumentów maszfakture.pl przetłumaczy dokument wystawiony przez Ciebie i za pomocą jednego kliknięcia dostarczy go do systemu handlowego Twojego kontrahenta oraz systemu księgowego biura rachunkowego, w którym się rozliczasz. System maszfakture.pl obsługuje najpopularniejsze na polskim rynku rozwiązania księgowe, eliminując tym samym proces ręcznego fakturowania.

Jaki problem rozwiązujecie?

Zapomnij o ręcznym wprowadzaniu faktur do programów handlowych i księgowych! - Za pomocą systemu maszfakture.pl możliwe jest przesyłanie faktur drogą elektroniczną pomiędzy różnymi programami handlowymi i księgowymi. - System maszfakture.pl pozwala importować elektroniczne faktury od kontrahentów bezpośrednio do programów handlowych i księgowych. - System maszfakture.pl spełnia wymagania i jest zgodny z przepisami prawa o rachunkowości. - Aplikacja maszfakture.pl w sposób bezpieczny przetłumaczy Twoje e-faktury i prześle je bezpośrednio do programu Twojego kontrahenta lub biura księgowego. - System elektronicznego obiegu dokumentów maszfakture.pl nie wymaga dodatkowej integracji z Twoim programem handlowym bądź księgowym. - Aplikacja maszfakture.pl jest łatwa do uruchomienia, a przejrzysty interfejs graficzny pozwala swobodnie poruszać się po poszczególnych funkcjach systemu.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Naszą główną grupą docelową są Biura Rachunkowe i ich klienci. Dzięki aplikacji nowoczesne Biura Rachunkowe mogą bardzo znacząco zmniejszyć czas wymagany do tej pory na ręczne wprowadzanie faktur. Kolejna grupa docelowa to firmy, które chcą wysyłać w bezpieczny sposób faktury do swoich kontrahentów lub klientów. W tym przypadku odbiorca po otrzymaniu faktury, jednym kliknięciem importuje fakturę do swojego programu handlowego. Dzięki temu nie musi ręcznie wprowadzać faktur np.: na potrzeby JPK lub magazynu. Wystawieni i wysłanie jednej papierowej faktury to koszt od 2 do 5 zł, obsługa jednej e-faktury to średnio 5 groszy.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Dostęp do usługi realizowany jest poprzez niski miesięczny abonament lub dla firm wystawiających tylko kilkadziesiąt faktur w miesiącu, aplikacja jest całkowicie bezpłatna. Dodatkowo dla firm, które szukają prostego i bezpłatnego programu do wystawiania faktur oferujemy takie rozwiązanie. Dodatkowa korzyść to możliwość wysyłania do swojego Biura Rachunkowego faktur.

Kto stoi za projektem?

Obecnie projekt finansowany jest ze środków własnych oraz częściowo z dotacji w ramach programu PO IG 8.1 Pomysłodawcą i wizjonerem jest Maciej Zyznarski, będący od wielu lat w branży IT. Kieruje zespołem zaangażowanych pasjonatów, którzy stale myślą jak ulepszać maszfakture.pl

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest w fazie pierwszych przychodów. Ponad 90% klientów, którzy otrzymali konta testowe zdecydowała się na abonament płatny. To duży sukces. Szacujemy, że wraz ze zbliżającym się obowiązkiem przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego liczba klientów będzie szybko wzrastać.

Jakie są plany rozwoju?

Planujemy dodawanie kolejnych funkcjonalności, które będą rozwiązywać problemy naszych klientów i użytkowników. Jeden z ważniejszych to dostarczanie do Biur Rachunkowych poza wszystkimi fakturami sprzedażowymi jak jest obecnie, także wszystkich faktur zakupowych. To duże wyzwanie a jego realizacja zapewni odmieni pracę wszystkich Biur Rachunkowych.

Startupy

Dodaj startup