MójWynajem

płatności i rozliczenia, nieruchomości, biznes i finanse, aplikacje
https://mojwynajem.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

MójWynajem.pl to kompleksowy system do księgowości i zarządzania wynajmem nieruchomości. Pozwala na bezproblemowe rozliczenie podatków z wynajmu, pomaga wyliczyć amortyzację mieszkania, odliczyć koszty kredytu oraz rozliczyć zużycie mediów. Pozwala na rozliczenia wynajmu całych mieszkań jak i wynajmu na pokoje. System posiada pełną automatyzację - bez żadnej pracy można wystawiać faktury, wysyłać powiadomienia do najemców, dodawać przychody oraz koszty. Całości dopełnia analityka - statystyki oraz wskaźniki rentowności, pustostanów itp.

Jaki problem rozwiązujecie?

Osoby rozpoczynające wynajem nieruchomości (inwestycyjnie bądź dodatkowo - np. mieszkanie po babci) stoją przed problemem rozliczania podatków od generowanych w ten sposób dochodów. Zmuszone są do zdobycia wiedzy w tym temacie i rozliczeń ręcznych bądź skorzystania z usług księgowej. MójWynajem.pl rozwiązuje ten problem - wystarczy dodawać do aplikacji wszystkie przychody oraz poniesione koszty, a niezbędna ewidencja oraz wyliczenia podatków będą działy się już automatycznie. Z drugiej strony osoby posiadające więcej mieszkań na wynajem borykają się z problemem uporządkowania swojej działalności oraz skutecznego zarządzania najemcami, umowami, płatnościami. W tym miejscu również przychodzi z pomocą MójWynajem.pl - wystawia faktury, ponawia płatności, pomaga w komunikacji z najemcami, pilnuje terminów.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Do dwóch grup klientów - wynajmujących pojedyncze mieszkania, potrzebujących aplikacji typowo do rozliczania podatków oraz do profesjonalnych inwestorów potrzebujących wygodnego narzędzia do zarządzania swoją działalnością.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Aplikacja rozliczana jest w modelu SaaS z 2-miesięcznym darmowym okresem testowym. Po tym okresie użytkownik ma to wybory jeden z 3 pakietów - uzależnionych od skali działania.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoi Kamil Matysik - przedsiębiorca działający od 2004 roku na rynku internetowym. Właściciel największego w Polskim internecie sklepu z herbatą wysokogatunkową KrainaHerbaty.pl. Wcześniej prowadzący projekty na rynku hostingowym oraz afiliacyjnym. Od 2014 roku inwestor na rynku nieruchomości - posiadający mieszkania na wynajem oraz w obrocie (flipy).

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest w pełni działający choć jego funkcjonalności są nieustannie rozwijane. Jest na etapie pozytywnej weryfikacji modelu biznesowego (płacący klienci) lecz jeszcze przed osiągnięciem progu rentowności.

Jakie są plany rozwoju?

Aplikacja rozwijana jest z uwzględnieniem uwag i propozycji zgłaszanych przez użytkowników. W drugiej kolejności przystępujemy do rozwoju o nowe funkcjonalności, pozwalające na poszerzenie grupy potencjalnych klientów.

Startupy

Dodaj startup